Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

Дзеркала не можна викидати на смітник чи здавати на склобій, – екоактивіст Сергій Антоненко

Полтавський екоактивіст Сергій Антоненко продовжує вести роз’яснювальну роботу серед користувачів соцмереж щодо особливостей сортування відходів.

Серед речей, які потребують окремого сортування, виявилися і дзеркала. Їх не можна викидати у загальні смітники. Справа в тому, що дзеркала є пожежонебезпечними. Самі по собі вони не горять, але потрапляння сонця на оптичну лінзу може призвести до займання будь-якої горючої поверхні.

Також дзеркала не можна здавати на склобій разом з іншим склом, тому що шар алюмінію (дзеркальна поверхня) є забруднювачем загальної маси скла при його розплавленні, тому дзеркала потрібно збирати окремо.

“Але дзеркала також проблема здати на утилізацію, тому що їхнеє перероблення є витратною справою. У Полтаві їх не приймають. Унікальне підприємство є в Харкові, за адресою провулок Вишневий, 3, яке збирає та переробляє неліквідне скло: дзеркала, автомобільне, армоване, тріплекс та термічне скло”, – повідомив Сергій Антоненко.

Вже довгий час Сергій Антоненко з однодумцями веде судову боротьбу за створення в Полтаві повноцінного легального комплексу окремого збору та сортування сміття, в тому числі і небезпечних відходів від населення.

“При окремому збору склобою в Полтаві потрібно передбачити окремий збір дзеркал, їх накопичення та відвезення до Харкова”, – переконаний він.