Ви тут:
Суспільство Україна 

Детально розповіли, як написати цьогорічний радіодиктант

Вже відомо, що традиційний радіодиктант Всеукраїнської єдності відбудеться 9 листопада, у День української писемності та мови. Це буде 18-й за ліком радіодиктант.

Про особливості написання радіодиктанту на своїй сторінці у Фейсбук розповіла координатор акції і ведуча спецпроекту “Радіодиктант національної єдності” Аліна Акулова.

“1. Так, радіодиктант буде. Це буде 9 листопада 2018 року. У п’ятницю. Чудовий спосіб завершити робочий тиждень.
Початок спецпроекту об 11.00. Текст звучатиме з 11.30.

2. Так, радіодиктант звучатиме по радіо і диктуватиметься із радіостудії на Хрещатику, 26. Але його також можна буде дивитися по телевізору, слухати й дивитися на сайтах суспільного радіо і телебачення в Інтернеті. Також планується трансляція у ФБ. Усі деталі будуть викладені ближче до дати. Тому шанси не почути й не написати будуть лише у тих, хто дуже захоче не почути й не написати.

3. Так, текст радіодиктанту готує і диктує Олександр Авраменко. Про що саме текст – ніхто, окрім автора, не знає. Так, можете запитувати, все одно ніхто не скаже.

4. Так, текст радіодиктанту непростий, бо це все ж таки не просто диктант, а мовний флешмоб. Але в ньому (тексті) не буде жодного авторського знака або правила, які не вивчаються у школі до дев’ятого класу.

5. Так, радіодиктанти треба писати від руки Набрані у будь-якому текстовому редакторі файли не перевіряються. Навіть якщо ви будете надсилати роботи електронною поштою, надсилати треба скани або фото написаних від руки робіт. Адреси надсилання й умови надсилання будуть оприлюднені до часу проведення акції і звучатимуть безпосередньо перед написанням тексту.

6. Так, ми завжди приймаємо й перевіряємо роботи написані шрифтом Брайля.

7. Так, нічого страшного, якщо ви не встигли написати увесь текст. Як учасники зараховуються усі роботи. Навіть якщо комусь усього п’ять років і вдалося написати лише назву диктанту й намалювати сонечко. Такі випадки були. І вони – прекрасні.

8. Так, будуть організовані різні локації написання радіодиктанту. Але це не значить, що ви не можете організувати свою. Чим більше людей писатиме, тим краще.

9. Так, ви можете не писати радіодиктант. І навіть не розуміти, навіщо це робити. Це ваше право. Але нам про це не обов’язково повідомляти. “Не пишіть” диктант мовчки.

10. Так, радіодиктант – це свято. Велике мовне свято, над яким працює чимало людей. Але наскільки масовим буде свято, залежить від кожного конкретного учасника. Бо десятки тисяч диктантів складаються із листів, які надішле (чи не надішле) кожен із нас.

НІ. Радіодиктант – це не перевірка грамотності. Не її мірило. За нього не ставлять оцінки. І не карають за помилки. Це єднання навколо мови. Як пафосно б це не звучало.

P.S.
11. Так, і я цього року, як і останні десять років (не може бути, що аж десять!!!) так само працюю над тим, аби, здавалося б, звичайне написання радіодиктанту стало щирим святом і стильним флешмобом для всіх небайдужих”.