Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської облради хочуть збільшити бюджет для видання соціально значущих книг

Члени депутатської комісії Полтавської обласної ради з питань регламенту депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО на сьогоднішньому засіданні вирішили на наступний рік збільшити бюджет для видання соціально значущих книг.

“400 тис. грн на рік для видання книг, які мають велике соціальне значення, наразі дуже мало. За ці кошти ми можемо видати лише 11 книг по 300 екземплярів. Вони швидко розходяться на бібліотеки, а частина передбачена для автора. Хотілося, щоб Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації більше захищав ці цифри. Адже, коли стає питання економії бюджету, то перше, що “ріжуть” – це культура, спорт книговидання”, – сказав заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

Він також запропонував присутнім депутатам передбачити у плануванні бюджету на наступний рік більше коштів саме на видання соціально значущої літератури. У цьому питанні колеги-депутати його підтримали.

За інформацією начальника відділу інформаційно-аналітичної роботи та видавничої справи Оксани Лісан, у рамках заходів Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016 – 2020 роки у поточному році реалізовується 11 соціально значущих видавничих проектів на суму майже 380,0 тис. грн., спрямованих на популяризацію та вивчення історії краю, виховання патріотизму та утвердження української ідентичності. Серед них «Отаман Гонта 1920 року», «Кабул»: шлях мужності. Спогади про Валерія Боняківського», «Привіт з Полтави» (ілюстрований каталог поштових карток з видами міста та околиць), «Планетарний голос Андрія Кикотя», дитяча література.

Конкурсний відбір видавничих проектів для видань за кошти обласного бюджету як соціально значущі здійснює Експертна рада. До її складу входять представники облдержадміністрації, депутатського корпусу обласної ради, науковці, фахівці бібліотечної справи, представники громадськості. Видані соціально значущі книги безкоштовно передаються бібліотечним закладам, музейним установам, творчим спілкам із подальшим проведенням презентацій за участі авторів, видавців та широких кіл читачів.