Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Чому соцмережі роблять людей злими? – коментар психолога

Психологи, які досліджують соціальні мережі, йшли до висновку, що коли дискусія ведеться у групі однодумців, загальна думка цієї групи радикалізується. Чому так стається, прокоментувала полтавський психолог Ольга Шевченко.

Обговорення в соцмережі ведеться наступним чином: одні просто обережно висловлюють свою думку, не підкріплену жодними фактами. Долучаються інші, з більш радикальними судженнями, вони спритно “ввертають” факти і використовують влучні метафори. Так люди дізнаються нові аргументи, ставлять лайки коментаторам, стають на їхній бік.

Виходить, що люди захоплюються і хочуть наслідувати тих, хто висловлює найкрайніші думки. Тому радикально налаштовані коментатори мають більше впливу в соціальних мережах, ніж особи, які більш-менш нейтрально висловлюють свою думку. Людям, тим більше налаштованим радикально, нудно сидіти в групах за інтересами.

“Навіть в таких спільнотах, як, наприклад, «Привіт, я качаюсь» або «Підслухано» в такому-то місті обов’язково знайдуться злі коментатори, які будуть “розносити” вщент будь-який пост. На сторінках в соцмережах розгортаться справжнє поле битви. Адже скільки людей, стільки й думок. Чим полярніші думки і брутальніші вислови, тим вищий градус дискусії”.

Абсолютно незнайомі люди переходять на особистості, а коли аргументи закінчуються, блокують один одного в пориві гніву чи уявної помсти. Біда в тому, що віртуальні війни не залишаються на екрані смартфона або комп’ютера. Вони, як вірус, проникають в наше повсякденне життя і отруюють його.

“Навіть нешкідливий пост про пошук няні або доглядальниці для літньої людини може спричинити собою скандал. Наприклад, одна знайома (мама трьох дітей) написала пост у спільноту нашого міста: мовляв, шукаю няню на денний час, в обов’язки входить приготувати поїсти, нагодувати дітей, поприбирати. За день вона готова була платити тільки сорок доларів”.

Коментатори образилися до глибини душі, звинувативши нещасну матусю у непомірній скнарості. Потім вона зізналася, що дуже переймалася і навіть кілька ночей не могла нормально спати, так її зачепили коментарі співвітчизників.

Тож соціальні мережі – набагато більш хитрий і небезпечний інструмент, ніж просто сайти для веселого проводження часу. З їхньою допомогою можна закидати фейковий новини, формувати потрібні думки тощо.