Ви тут:
Суспільство Україна 

Бойовики на Донбасі продовжують будувати укріплення в населених пунктах

Українська сторона СЦКК повідомляє: в окупованих населених пунктах збройні формування РФ продовжують будувати фортифікаційні споруди та облаштовувати вогневі позиції у безпосередній близькості до житлових будинків. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

За даними звіту СММ ОБСЄ, який опублікований 10 жовтня, БПЛА Місії зафіксував шість вогневих позицій та будівництво бліндажа бойовиків у Золотому-5, дві з яких розташовані поряд із домівками місцевих мешканців, а також нові траншеї загальною протяжністю до 100 м. Таким чином, збройні формування Російської Федерації продовжують облаштування укріплень в межах населених пунктів, що спричиняє величезну загрозу життю цивільного населення.

Продовжуються систематичні перешкоди з боку збройних формувань Російської Федерації щодо діяльності міжнародних спостерігачів. Відповідно до звіту СММ ОБСЄ, який опублікований 10 жовтня 2018 року, бойовики заборонили представникам Місії проїхати для проведення моніторингу в Верхньошироківське та Южну Ломуватку.

Протягом 10 жовтня українською стороною Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін спільно з СММ ОБСЕ здійснено координацію та супроводження виконання ремонтно-відновлювальних робіт у Луганській та Донецькій областях. Так, у Залізному це були роботи на шламонакопичувачі 3-ї черги фенольного заводу, в Авдіївці – на Південно-Донбаському водоводі та дахах житлових будинків, в Шумах – на напірному водогоні “Сіверський Донець – Донбас” і в населеному пункті Артема – на лініях електропередач свердловин Петрівського водозабору.