Ви тут:
Суспільство Україна 

Бойовики на Донбасі продовжують будувати укріплення у житловому секторі

Збройні формування Російської Федерації облаштовують вогневі позиції у житловому секторі Золотого-5. При цьому окупанти виганяють з помешкань місцеве населення, а також мінують територію. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

Ведення окупаційним контингентом РФ інженерних робіт в районі Золотого-5 фіксується спостерігачами та БПЛА СММ ОБСЄ протягом останніх тижнів. Зокрема, про це повідомлялось у звітах Місії:

“Місія зафіксувала нещодавно закладені міни. 8 жовтня БПЛА СММ середнього радіуса дії виявив 4 нещодавно закладені протитанкові міни (ТМ-62) перед будинком у Золотому-5 (Михайлівці), яких не було на зображеннях від 4 жовтня 2018 року. Щоденний звіт СММ від 10 жовтня 2018 року”.

“8 жовтня в непідконтрольних урядові районах БПЛА СММ середнього радіуса дії зафіксував 3 нові системи траншей (завдовжки 30 м, 25 м і 15 м) на північ від н. п. Золоте-5 (Михайлівка, 58 км на захід від Луганська) (не були зафіксовані на зображеннях від 29 серпня 2018 року), одна з яких була розташована на подвір’ї будинку. Щоденний звіт СММ від 11 жовтня 2018 року”

Наразі ж збройні формування РФ активно намагаються скоригувати лінію розташування власних позицій, аби відвести від себе обґрунтовані звинувачення у трагедії, що трапилась 18 жовтня та набула широкого розголосу.

Тоді, двоє місцевих жителів: чоловік 1972 та жінка 1973 р.н. загинули внаслідок вибуху у безпосередній близькості до позицій бойовиків, а їхні тіла кілька днів пролежали просто неба через небажання окупантів їх евакуювати, або дозволити зробити це представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Задля цього окупантами ведуться роботи з риття траншей та облаштування вогневих позицій. Ведуться вже безпосередньо в межах житлової забудови Золоте-5. Ці факти відображено і в останньому звіті СММ ОБСЄ, опублікованому 24 жовтня 2018.

Окупанти примусово виселяють мешканців з домівок, в яких також влаштовують вогневі позиції. Наразі відомо вже про п’ять таких випадків.