Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Більш 300 призовників вже призвано з Полтавського обласного збірного пункту

В рамках осіннього призову на строкову військову службу, який триває з 1 жовтня 2018 року з Полтавського обласного збірного пункту вже призвано і відправлено до військ більше 300-т призовників.

За 23 дні жовтня більше 8 тисяч призовників пройшли районні призовні комісії, по кожному було прийнято рішення, щодо придатності до військової служби, понад 500 чол., не можуть проходити військову службу за станом здоров’я, більше чотирьом тисячам громадян надано різні види відстрочок, в тому числі за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та для здобуття освіти. Про це повідомили в Прес-службі Полтавського обласного військового комісаріату.

Серед усіх призваних з збірного пункту переважна більшість направлена до навчальних центрів Збройних Сил України та Національної гвардії України. На даний час триває відбір до Державної прикордонної служби та частин спеціального призначення Національної гвардії.

На обласному збірному пункті хлопці проходять співбесіди з старшими команд, повторний професійно-психологічний відбір та перед відправкою контрольний медичний огляд.

Також на обласному збірному пункту посадові особи військового комісаріату доводяться основні вимоги чинного законодавства щодо проходження військової служби.

Для доведення первинних навичок володіння зброєю, її тактико-технічних характеристик запрошені учасники АТО (ООС), які з власного досвіду бойових дій діляться своїми навиками, зокрема це Ярослав Радченко та Дмитро Юденко.

Зважуючи, що термін самостійного прибуття на призовні комісії минає, на даний час створені групи оповіщення з представників органів місцевого самоврядування, представників поліції та військового комісаріату, які забезпечують виконання призовниками Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, також в їх обов’язок входить перевірка підприємств і установ щодо дотримання ними питаннь забезпечення оповіщення та прибуття призовників, які на них працюють.

Дещо незадовільний стан справ щодо призову на строкову службу спостерігається у призовних комісіях Семенівського, Оржицького та Гребінківського районів, в той же час юнаки з Диканського, Козельщанського, Хорольського районів йдуть охоче служити і ці регіони вже майже виконали планові показники.

В той же час військовий комісаріат нагадує, що відповідно до ст.1 вищезазначеного Закону – “ Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком громадян України”.