Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Бібліотекарі Кременчука замінять хеловін “Лісовою піснею”

У Кременчуці 31 жовтня бібліотека-філія № 4  спільно з клубом поетичного слова «Цвіт калини» влаштує фольклорне театралізоване дійство за мотивами п’єси Лесі Українки «Лісова пісня». Про це повідомляє “Вісник Кременчука”.

Відтворити класичний сюжет в новому гумористичному забарвленні спробує Ірина Залюбовська за участю Вікторії Сопільняк, Ігора Герасименка та Людмили Загорулько. Автори перенесли події з Полісся на нашу сонячну, квітучу та родючу Полтавщину.

«День 31 жовтня традиційно сприймається як відоме всім свято з гарбузовим присмаком, свято розгулу нечистої сили, віри в духів. Вважається, що у ніч на 1 листопада на кілька годин відкриваються двері в потойбічний світ, і всіляка нечисть наповнює землю. Але у нас не буде ані гарбузового «ліхтаря Джека», ні страшного макіяжу, ні костюмів привидів», – йдеться у повідомленні.

На противагу комерціалізованому Хеловіну, безліч таємниць і загадок береже в собі українська класика, зокрема драма-феєрія «Лісова пісня» Лесі Українки, яка вперше була поставлена 100 років тому, 22 листопада 1918 року на сцені Київського драматичного театру. Вже сам жанр передбачає поєднання реального й фантастичного та є одним із перших прообразів фентезі в українській літературі, переконані організатори дійства.

Тут живуть незвичайні міфічні істоти, які охороняють свій невидимий людському оку світ: Мавка, Лісовик, Водяник, Русалки польова та водяна, Перелесник. В новій інтерпретації п’єси з’являються ще такі персонажі українського фольклору як Польовик, Повітруля, Берегиня, богиня Мокоша та Мати-Земля. Родзинкою цієї постановки стане те, що кожен з акторів вималював образ свого героя за власним уявленням та фантазією.

«На вас чекають поетичні твори, цікаві діалоги, гумор, музичні номери, пісні, а на закінчення – хеппі-енд. Бібліотека запрошує на фольклорне театралізоване дійство представників мас-медіа, творчих людей та всіх, хто цікавиться театром, поезією, піснею», – зазначають організатори.