Ви тут:
Суспільство Україна 

Автокефалія православної церкви – здобуток номер один після проголошення Незалежності, – Кириленко

Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко у своєму блозі прокоментував  рішення Вселенського патріархату про надання автокефалії українській православній церкві. 

“Молитви мільйонів українських християн, зусилля церковних ієрархів та державних діячів, добра воля та особиста мужність Вселенського Патріарха нарешті уможливили те, що колись неодмінно мало статися – Українська православна церква отримає автокефалію!” – наголосив урядовець.

Він висловив думку, що для України це “здобуток номер 1 після проголошення Акту про Державну Незалежність 24 серпня 1991 року”.

“Стратегічне значення цього рішення для деколонізації України важко переоцінити – “рускій мір” і його головна опора – російське політичне православ’я, втрачають ґрунт, на якому десятки років тримався імперський міф про “неканонічність” питомо української православної церкви. З цієї “неканонічності”, у тому числі, кремлівські пропагандисти виводили ідею “фейковості” української нації, а з неї, своєю чергою, міф про “тимчасовість” Української Держави”, – зазначив Кириленко.

За словами Кириленка, про “фейковість” та “тимчасовість” українці їм все пояснили ще улітку 2014, зупинивши т. зв. “русскую весну” на далеких підступах до міст, які Путін вважав російськими.

“А тепер ми даємо відповідь і по “церковному” питанню, яке ще зовсім нещодавно вважалося непідйомним! Наріжний камінь міфу про сакральну єдність українців та росіян через спільну і лише єдино можливу – бо “канонічна” – російську церкву вибито з фундаменту кремлівської брехні та облуди. Бо з’ясувалося, що канонічна Єдність зі Вселенським Православ’ям для українців можлива і без Москви, як для великого православного народу, що здобув (відновив) та захистив власну Державу”, – підкреслив віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань.

В’ячеслав Кириленко зауважив, що “роль Української держави та Глави держави Петра Порошенка у супроводженні цього процесу та забезпеченні його безконфліктного перебігу  лишається вагомою, а можливо навіть і зростає з огляду на неприховане прагнення Кремля та його “п’ятої колони” посіяти розбрат між українцями, перебріхуючи суть та справжню мету церковної Автокефалії”.