Ви тут:
Суспільство Україна 

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з псоріазом

29 жовтня в міжнародному календарі позначено як Всесвітній день псоріазу. Псоріаз — неінфекційне хронічне захворювання, дерматоз, що уражає в основному шкіру, хоча можливе і запалення суглобів (псоріатичний артрит). На сьогодні підозрюють автоімунну природу цього захворювання, повідомляють у Полтавському обласному центрі здоров’я.

На противагу висипанню при екземі, яка частіше уражає внутрішню згинальних поверхонь колінного і ліктьового суглобів, псоріатичні бляшки частіше розташовуються на зовнішній, розгинальній поверхні суглобів.

Звернутися до дерматолога слід при появі червоних округлих плям, покритих сухими лусками. Найчастіше вони виникають на колінах, ліктях, шкірі голови.

В деяких випадках подібні бляшки викликають дискомфорт (сверблять або запалюються). Також псоріаз може викликати деформацію нігтьових пластин і прискорене відмирання епідермісу, що нагадує лупу.

Важливо знати, що псоріаз не передається від людини до людини. Псоріаз не заразний. Не варто боятися спілкування з хворими. Недуга не передається повітряно-крапельним шляхом або через дотики. Наявність схожих симптомів в одній сім’ї, швидше за все, обумовлено спадковістю або схожістю зовнішнього середовища проживання.

Універсального лікування цього захворювання не існує. Дерматологи призначають терапевтичні дії виходячи з індивідуальних особливостей організму. У більшості випадків такий підхід дає хороший результат. Аби контролювати недугу, пацієнт повинен дотримуватися певного стилю життя. Терапія — це не пігулки «від випадку до випадку», а ретельне виконання всіх рекомендацій лікаря і дотримання режиму.

При правильному лікуванні під час настання ремісії після нього не залишається шрамів або інших слідів на шкірі.