Ви тут:
Суспільство Україна 

28 жовтня Україна можливо востаннє переходить на зимовий час

У 2018 році перехід на зимовий час відбудеться у ніч з 27-го на 28-е жовтня. Традиційно перехід до нового режиму дня відбувається в останню неділю жовтня.

Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину назад о 4:00.

Перехід на зимовий час в жовтні має на меті застати якомога більше денного світла в період, коли ночі стають довшими, а дні коротшими. Додатковий аргумент переходу на літній та зимовий час – економія електроенергії на штучному освітленні.

Періодично в Україні піднімали питання відмови від переведення годинників, але щоразу відмовлялись від цієї ініціативи. Проте, незабаром така перспектива може стати реальністю. У Євросоюзі серйозно заговорили про необхідність повністю перейти на літній час, повідомляє сайт “ВВС Україна”. У вересні Єврокомісія офіційно запропонувала встановити, що останній перехід на літній час відбудеться 31 березня 2019 року. Якщо ж окремі країни-члени захочуть жити не за літнім, а за зимовим часом, вони зможуть востаннє перевести годинники 27 жовтня 2019 року. Після цього сезонне переведення годинників у ЄС припиниться. Пропозицію ще має затвердити Європарламент та уряди країн-членів ЄС, але не пізніше березня 2019 року.

Якщо Євросоюз відмовиться від переведення годинників, то Україна слідом теж може ухвалити таке рішення.