Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я: як почуваються українці

Цей день відзначають щороку в усьому світі ще з 1992 року з інціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. У цей день намагаються більше інформувати населення про проблеми психічного здоров’я та методи його зміцнення, лікування і профілактики.

Всесвітня організація охорони здоров’я визначає психічне здоров’я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту. У цьому сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя людини і ефективного функціонування спільноти.

Психічні і неврологічні розлади, а також розлади, пов’язані з вживанням наркотиків і інших речовин, поширені у всіх регіонах світу. На ці розлади припадає 14% глобального тягаря хвороб.

Показники поширеності порушення психічного здоров’я в Європі є дуже високими. Психоневрологічні розлади є другою за значимістю причиною хвороб (після серцево-судинних захворювань). На долю психоневрологічних розладів припадає також більше 40% всіх хронічних захворювань. 35-45% випадків невиходів на роботу пов’язані з проблемами психічного здоров’я.

В Україні обговорювати стан психічного здоров’я не дуже популярно. У 2017 році Світовий банк підготував «Звіт та рекомендації щодо стану та реформи охорони психічного здоров’я в Україні». Дослідження, яке було проведене у трьох пілотних областях (Львівській, Полтавській та Запорізькій), зосереджується на поширених психічних розладах, таких як депресія, тривожний розлад, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), а також алкогольна залежність. За даними дослідження, близько 30% українців протягом свого життя принаймні раз хворіють на один із видів психічних розладів. У порівнянні з іншими країнами, Україна має особливо високі показники депресії. Серед населення літнього віку депресія, поміж іншим, часто пов’язана з хронічними захворюваннями. Алкоголізм є найбільш поширеним серед чоловіків, у той час як тривожний розлад та депресія частіше трапляються серед жінок.

За даними інтернет-джерел: Вікіпедія, ПолКритика