Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Завершилася робота над екранізацією роману Жадана

Компанія Limelite представила Держкіно стрічку «Дике Поле», зняту за мотивами роману «Ворошиловград» Сергія Жадана. Про це пише Читомо.

Фільм є дебютною режисерською роботою Ярослава Лодигіна. Стрічка створена у копродукції України (Limelite) та Швейцарії (Film Brut). Оператором-постановником є Сергій Михальчук, продюсером – Володимир Яценко. Сценарій написали Наталія Ворожбит, Ярослава Лодигіна Сергій Жадан.

«Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес — стару бензоколонку. Разом із нею — друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде. Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?», – йдеться у синопсисі.

Головні ролі у стрічці виконали: Олег Москаленко (Герман), Олексій Горбунов (Пастор), Володимир Ямненко (Коча), Руслана Хазіпова (Оля), Георгій Поволоцький (Травма), Євгенія Муц (Катя), Ігор Портянко та ін. Одну з епізодичних ролей зіграв сам Сергій Жадан.

Бюджет фільму – 30,98 млн грн. Зйомки стрічки проходили у Києві та в м. Старобільськ Луганської області. У широкий кінопрокат «Дике Поле» вийде 8 листопада.

Нагадаємо, що спочатку фільм мав назву «Ворошиловград». Проте згодом його перейменували на «Дике поле». На краудфандингу у Швейцарії стрічка зібрала майже 40 тисяч франків (1 млн 110 тис. грн.).