Ви тут:
Суспільство Україна 

Захист та безпека маленьких українців – важливе завдання МВС, – Тетяна Ковальчук

Про це 5 вересня повідомила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук під час відкриття семінару для фахівців Нацполіції «Поширення кращих поліцейських практик з розслідувань справ сексуальної експлуатації дітей».

Семінар відбувається за підтримки Посольства Великобританії в Україні, повідомляють у МВС.

«Захист та безпека громадян, особливо маленьких українців – пріоритетний напрямок роботи МВС. Наше завдання – створення середовища, в якому захищатимуться права всіх без виключення. Захист прав дитини стоїть на національному рівні», – наголосила Тетяна Ковальчук.

Вона зазначила, що важливим аспектом є протидія сексуальним злочинам щодо дітей.

«Сексуальне насильство – найганебніший злочин проти дитини. За даними UNICEF кожна п’ята дитина на планеті стає жертвою сексуального насильства», – сказала заступник міністра внутрішніх справ.

Тетяна Ковальчук повідомила, що МВС працює над розробкою законодавчої бази для створення реєстру сексуальних правопорушників щодо дітей.

«Створення такого реєстру зменшить кількість рецидивів та повторів таких правопорушень», – додала вона.

Начальник управління ювенальної превенції Національної поліції Лариса Зуб повідомила, що з початку року вже зареєстровано понад три тисячі правопорушень щодо дітей.

«Робота з дітьми специфічна. Важливим є психологічний складник. Наші працівники проходять спеціальну підготовку, ми постійно працюємо у школах», – додала вона.

Надзвичайний та Повноважний Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф запевнила, що повністю підтримує МВС на шляху реформування сектору безпеки.

«Ми підтримуємо правоохоронні органи, особливо ті, що працюють у сфері розслідування злочинів щодо дітей. У Британії існує відкритий реєстр тих, хто зчинив сексуальний злочин відносно дітей. Поліція спостерігає за ними навіть після відбування покарання», – додала вона.