Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Як захистити взимку свої дачі від крадіїв: поради правоохоронців

З початком холодів, зібравши всі врожаї, дачники зачиняють свої будинки, сараї та льохи. Полишають заміські ділянки, замкнувши їх на “три замки”, та їдуть у місто. І, як то кажуть, “кіт з хати – миші в танок”. Професійні крадії, любителі прихопити те, що не так лежить та навіть не дуже порядні сусіди почитають зазіхати на ваше майно. Такі випадки бувають часто. Далеко не кожен житель Полтавщини може сказати, що у нього ніколи не обкрадали дачу.

Поради для власників заміських ділянок, як зберегти своє майно, надав очільник прес-служби Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв.

“За 8 місяців поточного року на Полтавщині зафіксовано понад 16 тисяч злочинів. З них 9 тисяч – крадіжки різних форм власності. Крадіжок з проникненням близько 1200. 500 з них – квартирні. Решта – гаражі, дачі, сараї. Це при тому, що навесні та влітку дачні ділянки обкрадають менше, ніж взимку. Це сезонний показник. Як тільки власники зачиняють та залишають свої заміські будинки, вони стають потенційною ціллю крадіїв”, – зазначив правоохоронець.

Найбільше дачних ділянок у області розташовано у Полтавському, Кременчуцькому районах та поблизу великих районних центрів. Саме там і фіксують велику кількість злочинних посягань на майно громадян. Варіантів захиститися від крадіїв багато. Але жоден не дає 100% гарантії захисту.

“Є “професійні” злочинці, які можуть обікрасти будинок за лічені хвилини. Свої дії вони продумують до дрібниць. Прослідковують, коли хазяї відсутні, чи є сигналізація, які замки, двері. Коли для них складаються “прийнятні” умови, вони роблять свою справу. Для таких злочинців решітки на вікнах та надійні замки не є перешкодою. Найліпший захист у таких випадках – це охорона, відеоспостереження та сигналізація. Коли зловмисники бачать, що будинок охороняється, у них дуже рідко виникає бажання його обікрасти. І якщо вони все ж наважаться це зробити, то будуть швидко затримані”, – говорить Юрій Сулаєв.

Звісно, не всім громадянам охорона по кишені. Та й дачі у всіх різні, але це не позбавляє смутку від крадіжки. Як зазначив речник поліції Полтавщини, найліпший захист від злочинців – це самоорганізація.

“Потрібно створювати дачні кооперативи. Проводити чергування, або наймати людину, яка буде наглядати за майном. Просити, щоб за ділянкою наглядали сусіди. Звичайно, краще встановити металеві двері, надійні замки, решітки на вікна, або металеві ставні. Це ускладнить “роботу” крадіям. Бажано встановити звукову сигналізацію. У випадку проникнення, вона відлякає крадіїв і приверне увагу сусідів. У деяких дачних кооперативах встановлені спостережні пункти: якщо заходить хтось чужий, підозрілий його відразу помічають. Потрібно співпрацювати з правоохоронними органами. Мати номери телефонів, і у випадку злочинного посягання відразу телефонувати у поліцію. На сайті Національної поліції в Полтавській області є дані про дільничних, їх телефонні номери. Потрібно з ними співпрацювати. Поліція завжди прийде на допомогу”, – зазначив Юрій Сулаєв.

Якщо крадіжка вже сталася, телефонувати правоохоронцям потрібно якнайшвидше. По “свіжих слідах” злочин розкрити набагато легше.

“Оперативність – це головне у розкритті злочину. З 1224 крадіжок з проникненням, що зафіксовані за 8 місяців поточного року, розкрито 511. Дуже важливо через який час громадянин звернеться до правоохоронців. Якщо крадіжка скоєна 3 місяці тому, знайти злочинців чи вкрадене майно практично неможливо. Хіба випадково. Поліція – це частина суспільства. Без допомоги громадян досягти позитивного результату дуже важко. Тому співпраця з населенням – запорука успіху”, – наголосив речник поліції Полтавщини.