Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Всеукраїнський телеканал створив сюжет про пам’ятник Леніну на Оржиччині

Ситуація навколо невиконання «декомунізаційного» законодавства у селі Круподеринці Оржицького району набула всеукраїнського резонансу.

У селі досі не демонтували пам’ятник кату українського народу Володимиру Лєніну. Як аргумент, прихильники збереження бюсту кажуть, що «вождь світового пролетаріату» Володимир Ленін  був почесним головою села Круподеринці в Оржицькому районі. Щоб демонтувати пам’ятник, місцева сільрада провела опитування, але 97 відсотків жителів села проголосували за те, щоб його залишити, йдеться в сюжеті телеканалу “Україна”.

Речник ГУНП в Полтавській області Юрій Сулаєв наголосив, що в межах виконання Закону про декомунізації всі пам’ятники радянським вождям та символам комуністичного режиму мають бути демонтовані: “За невиконання закону передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, залежно від степеня тяжкості правопорушення. Відповідальність за це лежить на балансоутримувачі монументу, якщо він знаходиться  в громадському місці. Публічне розміщення будь-якої символіки комуністичного змісту заборонена законом і за неї передбачено покарання.”