Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ветерани Полтавщини перейняли у харків’ян Естафету пам’яті ” Слава визволителям” (ФОТО)

У Чутовому члени ради Полтавської обласної організації ветеранів перейняли Естафету пам’яті “Слава визволителям” у ветеранів Харківщини. Захід відбувся у рамках відзначення 75-річчя визволення України від німецько – фашистських загарбників.

Естафету пам’яті розпочали 20 грудня минулого року у Лисичанську Луганської області. Саме Луганщина стала першою, яку звільнили радянські війська. Наступна – Харківщина. Полтавську область звільняли солдати двох фронтів: 4-го Українського і 2-го Українського. 4-й фронт йшов зі сторони Сумщини, і його бійці ступили на полтавську землю 6 вересня. 2-й Український фронт наступав з Харкова. Саме 21 серпня 1943 року звільнили Чутове.

“19 вересня радянські війська звільнили Харків, і 2-й Український фронт почав визволення Полтавщини. Естафета пам’яті вкладається у дати тих буремних подій. Після Чутового звільняли Полтаву. Потім – Запоріжжя, Дніпро. Заключним акордом було звільнення лівобережної України 6 листопада. Це свято відбудеться у Києві”, – сказав голова ради організації України Віктор Шмаков.

Передача Естафети пам’яті відбулась на межі Полтавської та Харківської областей. Згідно з українською традицією, сусіди зустріли один одного з хлібом та сіллю. 

“Цю естафету ми приймаємо кожні 5 років, на ювілейні дати визволення України від фашистських загарбників. Головна мета – виховання нашого підростаючого покоління у дусі патріотизму, відданості Україні. Цю широкомасштабну акцію проводять по всій нашій державі. Але є і обласні заходи. Ми розробили 4 маршрути. Нас підтримує Полтавська ОДА, Полтавська обласна рада. Я щиро вітаю жителів району зі святом визволення. Бажаю процвітання, всіляких гараздів його мешканцям”, – наголосив голова Полтавської обласної організації ветеранів Віктор Тесля.

Представники ветеранських організацій Полтавщини та Харківщини, а також місцевої влади, громадськості, молоді пройшли урочистою ходою та поклали квіти до пам’ятника визволителям.

Свято у Чутовому було потрійним. Окрім 75-річниці визволення, чутівці святкували 95 років від дня заснування району та 275-річчя селища. У місцевому парку виступали артисти, народні майстри представляли свої неповторні вироби, а господині частували гостей заходу варениками з різноманітною начинкою, сметаною, та іншими смаколиками.