Ви тут:
Суспільство Україна Цікавинки 

Вчені схиляються до думки, що діти успадковують розум від матері

Згідно із недавнім дослідженням, проведеним працівниками Університету Глазго, те, наскільки розумною буде дитина, визначає генетичний спадок матері. І пояснення цьому просте  — жінки мають дві Х-хромосоми, які відповідають за інтелект, а чоловіки — одну, повідомляє сайт “Мізки. com“.

Дослідники ідентифікували клітини, які мали лише материнські чи батьківські гени в 6 різних зонах мозку пацюків та контролювали різні когнітивні функції — від звичок харчування до пам’яті.

Наприклад, клітини з батьківськими генами накопичуються в лімбічній системі мозку, яка відповідає за такі базові навики, як агресія, харчування та ін.

Вчені не виявили жодної “батьківської” клітини в корі головного мозку, яка відповідає за когнітивні функції, такі як мислення, пам’ять, планування.

Те, що результати досліджень правильні і для людей, підтвердив інший експеримент, в якому взяли участь майже 13 тисяч людей в віці від 14 до 22 років. Щороку, починаючи з 1994 року, вчені тестували їхні розумові здібності.

Якщо не брати до уваги певні чинники, такі як освіта, раса та соціально-економічний статус, дослідники підтвердили висновок про те, що IQ матері — найкращий визначник інтелекту.

Однак, з іншого боку, науковці стверджують, що генетика — не єдиний чинник, який визначає інтелект: 40-60% інтелекту передається “в спадок”, решта залежить від оточення та умов, в яких росте дитина.