Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

В Україні виявили четвертий випадок захворювання гарячкою Західного Нілу

У Києві виявили випадок підозри на захворювання гарячкою Західного Нілу, яке ще називають «лихоманкою Західного Нілу». Симптоми захворювання у чоловіка з’явилися після повернення з відпочинку на Кіпрі.

За 7 місяців 2018 року в Україні зареєстровано 3 випадки захворювань на геморагічну гарячку Західного Нілу (ГЗН), за аналогічний період 2017 року – 1 випадок. Всі випадки зареєстровані в Полтавській області, внаслідок укусів комарів, інфікованих збудником. Смертельних випадків не зафіксовано, повідомляють у Центрі Громадського здоров’я МОЗ.

З вересня чоловіка госпіталізували у відділення інфекційної реанімації Олександрівської клінічної лікарні м. Києва з попереднім діагнозом менінгоенцефаліт, лихоманка невідомого генезу. Аналіз сироватки крові направили до вірусологічної референс-лабораторії, в результаті якого були виявлені антитіла до вірусу лихоманки Західного Нілу, дослідження тривають.

Аналіз Центру громадського здоров’я МОЗ України не виявив ризику для здоров’я українців. Фахівці системи громадського здоров’я продовжать епідеміологічне спостереження за ситуацією.