Ви тут:
Суспільство Україна 

В радіоефірі стало ще більше української мови, – Нацрада з питань телерадіомовлення

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Сергій Костинський оприлюднив на прес-конференції дані моніторингів 174-х регіональних і місцевих FM-радіостанцій, які Нацрада провела у першому півріччі 2018 року.

Порівняно із відповідним періодом минулого року, середній показник пісень українською мовою зріс на 5 відсоткових пунктів та становить уже 48%. Так само зріс середній показник обсягу ведення передач державною мовою, який тепер охоплює 92% загального ефіру місцевих і регіональних  радіомовників. 54% становить обсяг пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях, і в середньому у 84% випадків із уст ведучих звучить державна мова. 

Найвищий показник обсягу україномовних пісень в ефірі  FM-радіостанцій у шести областях: Рівненська – 81%, Тернопільська – 78%, Івано-Франківська – 65%, Волинська – 60%, Сумська – 59%, Львівська – 54%.

«Динаміка показує нам, що радіостанції, які працюють на сході, в центрі та на півдні України, також демонструють дуже високі показники зростання трансляції  україномовних пісень і взагалі української мови в ефірі», — підкреслив Сергій Костинський.

Таким чином, перевиконання квоти україномовних пісень від мінімально встановленого законом значення у 30% становить 24 відсоткові пункти. Результати моніторингу, на думку Сергія Костинського, свідчать про те, що всі FM-мовники виконують цю норму закону, і що радіостанції та музична індустрія готові до чергового підвищення квоти.

«Незважаючи на те, що кількість пісень і так досить висока, радіостанції за рік збільшили цю частку. Квоти підштовхнули до розвитку індустрію, у нас з’явилося більше авторів пісень, більше відомих виконавців пісень… Є що транслювати в ефірі радіостанцій», – висловився він.