Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

Укрпошта відстояла на конгресі ВПС збереження найпопулярнішого формату поштового відправлення

Під час позачергового конгресу Всесвітнього поштового союзу представники делегації України відстояли збереження дрібного пакету як одного з найпопулярніших форматів поштових відправлень.

«На позачерговому конгресі ВПС темою, яку обговорювали чи не найбільше, стала матриця послуг, обов’язкових для всіх пошт світу. Дрібний пакет із товарним вкладенням сьогодні сьогодні є найдоступнішим по ціні та найпопулярним форматом відправлень для cross-border e-commerce. З певних політичних причин президент США Дональд Трамп публічно оголосив вимогу переглянути систему поштових продуктів та ліквідувати дрібний пакет. Разом з Українською делегацією проти такого рішення виступили всі активні в e-commerce країни світу, як Німеччина, Великобританія, Сінгапур, Китай, Швейцарія, тому пропозиція була відхилена. Це дуже позитивне рішення для українських експортерів, адже від нього буде залежати стабільний розвиток поштового експорту з України в найближчі роки, який у нас стабільно розвивається на рівні 30 % щороку», – пояснив Олександр Перцовський, перший заступник генерального директора ПАТ Укрпошта.

Не менш активним було обговорення норми обов’язкового відстеження кореспонденції та дрібних пакетів. Оскільки більшість країн з різних політичних та економічних причин виступили проти такого рішення, Укрпошта для подальшого поліпшення сервісу доставки продовжить у двосторонньому порядку домовлятись з окремими країнами про повне відстеження відправлень з моменту здачі до моменту вручення. За останній рік Укрпошті вдалось домовитись з більш як 100 країнами про взаємний додатковий сервіс і наразі для листів/дрібних пакетів повний трекінг доступний для 157 країн світу.

Позачерговій Всесвітній Поштовий Конгрес відбувся з 3 по 7 вересня в м. Аддис-Абеба (Ефіопія). До складу делегації увійшли представники Міністерства інфраструктури та національного поштового оператора України ПАТ «Укрпошта».

Позачерговий конгрес був скликаний для вирішення велику кількість важливих питань та вести зміни до Актів Всесвітнього Поштового союзу, завдяки яким існує глобальна поштова система доставки по всій території планети.

Довідково: Всесвітній поштовий союз (ВПС) – друга найстаріша міжнародна організація, започаткована в 1874 році і входить до складу ОНН. Об’єднує 192 країни, утворюючи глобальну поштову мережу, в якій задіяно більше 5,3 млн співробітників національних пошт та близько 770 тис поштових відділень по всій планеті.