Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські прикордонники працюють у мобільних місцях тривалого несення служби

Майже 40 мобільних пунктів для тривалого несення служби нарядами вже використовуються в Державній прикордонній службі України. Їх облаштування розпочалося на початку червня цього року на базі застарілих зразків техніки, наявних в органах охорони кордону.

Нині вони є в кожному прикордонному загоні і створені на існуючій техніці типу ГАЗ-66 та ЗІЛ-131 з мінімальною затратою коштів. При цьому, мобільні пункти використовуються на віддалених ділянках державного кордону і можуть в найкоротші терміни посилювати будь-які напрямки, інформує Державна прикордонна служба України на своїй сторінці у Фейбук.

Такі мобільні пункти в прикордонному відомстві почали застосовувати на рівні стаціонарних облаштованих місць для віддаленого несення служби і призначені забезпечити щільність охорони державного кордону. Про нарощення ефективності системи охорони кордону неодноразово наголошував Голова Державної прикордонної служби України. Зокрема, Петро Цигикал відмічав про створення такої системи, яка б дозволила збільшити фізичну присутність прикордонників на кордоні.

Застосування мобільних пунктів на базі автомобільної техніки дає можливість прикордонному наряду до 5 осіб автономно нести службу на віддалених від місць постійної дислокації ділянках кордону протягом необмеженого часу. Адже вони обладнані автономним електроживленням, засобами зв’язку, системою обігріву, засобами для приготування та розігріву їжі, ліжками для відпочинку, необхідними меблями тощо. Все це дозволяє прикордонникам забезпечити комфортні умови у ході виконання завдань з охорони кордону. При цьому для обладнання зазначених зразків техніки розроблені єдині принципи.