Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна вчетверо збільшила експорт яблук

За два останніх літніх місяці українські садівники експортували більше трьох тисяч тонн яблук на суму близько 940 тис. дол. США, повідомляють в Українській плодоовочевій асоціації.

В липні-серпні 2018 року українські садівники змогли продати на експорт в 3,7 разів більше яблука, ніж в цей самий період рік тому.  Середня ціна експортованого яблука в поточному сезоні значно вища, ніж рік тому.

За прогнозами експертів Асоціації, експорт яблука в сезоні 2018-19 років може подвоїтися та скласти 80-90 тис. тонн. При цьому аналітики вважають, що врожай яблук в поточному році буде таким, що дозволив би експортувати майже вдвічі більше яблука, ніж прогнозується, однак зробити це буде складно внаслідок невідповідності сортів, що вирощуються в Україні, потребам споживачів поза межами Росії та інших країн колишнього СРСР. Іншими проблемами буде невисокий рівень оснащення виробників сучасними оптичними сортувальними лініями відповідної потужності та дефіцит якісної упаковки для яблук. Отже, скоріш за все, значна частина рекордного врожаю яблук в сезоні 2018-19 років потрапить на переробку, де, на жаль для виробників, ціни також залишаються відносно невисокими.

Позитивним моментом можна вважати лише те, що доступні ціни на яблука в поточному сезоні будуть сприяти збільшенню внутрішнього споживання цих фруктів в Україні.