Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Великих Сорочинцях діятиме хоррор-маршрут “Вечеря з Гоголем”

У Великих Сорочинцях презентували хоррор-екскурсію «Вечеря з Гоголем». Дійство створене місцевими мешканцями, працівниками будинку культури, музею ім. Гоголя, Краєзнавчого музею. Допомогли створити хоррор-маршрут та наповнити його змістом з життя Гоголя, його подорожей і творів дві талановиті мисткині – Ірина Гарець, драматургиня, керівниця Театру сучасного діалогу та Уляна Мороз, директорка Театру ляльок з міста Львова.

Сценарій і режисуру авторки творили безпосередньо в Сорочинцях. Знайомство з людьми, історією села, його краєвидами, історичними пам’ятками надихнули створити екскурсію, в якій Гоголь присутній в кожній сцені.

В новому туристичному маршруті задіяні різні локації: живописний берег річки Псьол, два музеї, підземелля, Спасо-Преображенська церква, де хрестили Миколу Гоголя і яка була збудована на кошти його родича Данила Апостола. До організації екскурсії приєдналися місцеві підприємці: «Етно-ранчо», готель-музей «Хутір Гоголя», власники гужового транспорту.

На вечері подають страви, які любив готувати Гоголь і які були поширені на селі тих часів. І взагалі екскурсія відходить від традиційних уявлень про Гоголя, його творчість.

“На туристів у Великих Сорочинцях чекає нове, цікаве, динамічне дійство, яке розширює наші уявлення про Гоголя, його містичних героїв. Релакс кожному, хто поїде на цю екскурсію, гарантований. Сорочинський ярмарок вирує в селі раз на рік, а «Вечеря з Гоголем» тепер завжди чекає на відвідувачів”, – говорить голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко.

Створення нового туристичного продукту відбулося в рамках проекту «Місцевий розвиток – через освіту: Розширення можливостей освітніх майданчиків в двох громадах Миргородського району Полтавської області”, який виконує Полтавська філія Суспільної служби України за підтримки DVV International в Україні