Ви тут:
Культура Суспільство 

У широкий кінотеатральний прокат вийшов фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри»

Сьогодні у широкий кінотеатральний прокат вийшов фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри»

З нагоди виходу в прокат створеної за підтримки Держкіно історичної драми Таємний щоденник Симона Петлюри 5-го вересня у столичному кінотеатрі «Україна» відбулася прес-конференція. Про це повідомили в ДержКіно України.

Творча група фільму у складі режисера і продюсера Олеся Янчука, акторів Сергія Фролова, Ірма Вітовська-Ванца та Вікторії Янчук, сценариста Михайла Шаєвича, головного історичного консультанта, професора Володимира Сергійчука, а також Першого заступника Голови Державного агентства України з питань кіно Сергія Неретіна розповіла про стрічку та відповіла на запитання журналістів.

Режисер стрічки Олесь Янчук розповів: «Це історична картина, яка водночас є художньою, з нашим суб’єктивним баченням. Ми вивчали багато історичних матеріалів і для нас була важливою історична достовірність, ми намагалися відтворити цю суперечливу епоху. Історія має шанси повторюватись, тому потрібно берегти нашу незалежність і вболівати за нашу прекрасну державу».

«Дуже символічно, що ця стрічка виходить у прокат на 90-річчя кіностудії Довженка. Адже цей фільм віщує відродження потужної кіностудії, яка свого часу була колискою українського кінематографа. Ми переконані, що ця стрічка має велику просвітницьку місію, бо завдяки їй чимало українців зможуть відкрити для себе, ким був і що зробив для становлення Української держави Симон Петлюра», – прокоментував Сергій Неретін.

Того ж дня відбулася національна прем’єра стрічки. Червоною доріжкою пройшлася знімальна група фільму, українські політики та зірки.