Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Решетелівці безробітніх жінок вчили вишивати “білим по білому”

У Решетилівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті». Відкрила захід фахівець філії, керівник Клубу- Юлія Джос.

Вона розповіла, що Решетилівка є осередком народних промислів Полтавщини, а особливо прославилася вишиттям «білим по білому» . Унікальна особливість даного методу вишивання у характерному поєднанні численних технік – до 5-7 одночасно. Така сорочка завжди є святковим вбранням для кожного. Майстрині, які вишивають саме у цій техніці, виконують неймовірно складну роботу, адже зробити велику кількість мережок та рослинних візерунків білою ниткою на білій тканині – нелегка справа.

На засідання запросили Ніну Іпатій, яка є − заслуженою майстринею народної творчості, членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстринею-художницею ручної вишивки.

Пригадуючи свої перші спроби у цій професії, вона розповідає: “У нас вдома на стінах висіли бабусині рушники. І от з кожним роком її рушнички псувалися – ймовірно, що від старості. Перед Великоднем мама їх завжди прала. І кожен раз якийсь один із них вже не можна було повісити – полотно рвалося. Мені було боляче: як же це так, що того рушника вже не стане? Тоді я зрозуміла, що його можна відтворити”. Так дитяче захоплення стало справою всього життя. А коли я дізналася, що в Решетилівці відкрилося училище, де вчать вишивати – вже іншого варіанту не було”.

Після навчання майстриня 12 років пропрацювала на Решетилівській фабриці художником з вишиття та викладала в Решетилівському художньому училищі, а з 2000 року заснувала «Решетилівська вишиванка «Іній»».

Ніна Іпатій усі свої сорочки робить вручну та віртуозно володіє традиційними техніками української вишивки «білим по білому» , працює перш за все з геометричним та рослинно-геометризованим орнаментом, продуманим відповідно до всіх правил композиції. Є постійною учасницею на святі «Решетивлівська весна» та різноманітних виставок народного мистецтва, а її твори знаходяться в музейних та приватних колекціях президентів, послів, політиків, духовенства та митців. Роботи майстрині визнані й за кордоном – в Англії, Болгарії, Канаді, Німеччині, Польщі.

Присутні отримали корисну та цікаву для себе інформацію, що сприяє мотивації до працевлаштування та створенню умов для професійної самореалізації, повідомили у Полтавському обласному центрі зайнятості.