Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У Полтавському технічному університеті відкрили найкращі в Україні 3D лабораторії (ФОТО)

В одному з корпусів Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відкрили дві лабораторії 3D візуалізації та 3D моделювання у нафтогазовій галузі.

Ці лабораторії називають чи не найкращими в Україні, тому що такого професійного обладнання немає в жодному навчальному закладі.

«Університет, активно співпрацюючи з промисловістю, з провідними нафтогазовими компаніями, сьогодні має можливість оновлювати лабораторну базу. Це буде сприяти практичній підготовці фахівців для галузі. Переконаний, що сьогодні випускники університету після завершення навчання можуть, приходячи на виробництво, приступати до роботи без підвищення кваліфікації, без перенавчання, відразу приносити користь підприємству», – зазначив на відкритті ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко.

Це 2 окремих приміщення. Перша лабораторія призначена для теоретичного навчання. На великому екрані за допомогою 2-х потужних проекторів у 3D форматі студенти ознайомлюватимуться з теорією. А в іншій, поруч розташованій лабораторії, прослухавши лекцію викладача, виконуватимуть самостійні роботи на сучасних комп’ютерах, де моделюватимуть родовища у 3D-проекції.

«Це комплекс з одного боку наука, а з іншого — професійна майстерність. Це ті самі комплекси, на яких працюють наші фахівці. Це найкращий навчальний центр в Україні. Працюючи на них, ви зможете здобувати не просто освіту, а це буде тренінг, який дозволить вам з найменшими витратами вже влитись у виробничий процес. Комплекси використовують у побудові 3Д моделей родовищ для аналізу і знаходження найбільших ресурсів газу для майбутнього видобутку. Коли буримо свердловину, ми здобуваємо найвищі дебети з цих свердловин. Без такого софту, ми можемо пробурити і отримати 50 тисяч, а з наявністю таких комплексів — 150 тисяч куб.м. на добу від однієї свердловини. Різниця дуже матеріальна», – розповів голова правління АТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко.

За словами доцента кафедри видобування нафти, газу та геотехніки Олександра Петраша, у цих лабораторіях студенти матимуть змогу будувати моделі, а також прораховувати і візуалізовувати геометричні моделі нафтових та газових родовищ. Досліджувати геологічну будову родовищ, проектувати проект розробки і візуалізовувати процес взаємодії хімічних речовин з породою колектора.

Окрім навчального процесу, лабораторію зі спеціальним екраном студентське самоврядування щосереди може використовувати для перегляду фільмів, перетворюючи кабінет у міні-кінотеатр.