Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві визначили лауреатів щорічних премій імені І.П.Котляревського та імені В.Г. Короленка

Сьогодні у прес-центрі Полтавського міського Будинку культури відбулось засідання журі щорічної міської дитячої літературної премії імені І.П.Котляревського та щорічної міської премії імені В.Г. Короленка.

Щорічна міська дитяча літературна премія імені І. П. Котляревського для учнівської молоді міста за кращий поетично-гумористичний твір була заснована 2002 року з метою пропаганди українського слова, виявлення обдарованих школярів та заохочення дітей до творчості українською мовою.

Відповідно до Положення конкурс проводиться серед учнівської молоді у двох номінація – проза та поезія, та двох вікових категоріях – учні 5-8 класів та учні 9-11 класів.

Членами професійного журі, головою якого є заступник міського голови Світлана Тарашевська, було ретельно вивчено подані роботи. Усі твори були закодовані. Журі обирали кращі роботи,оцінуючи їх від 1 до 5 балів.

Цьогоріч загальний призовий фонд премії становить 21 тисячу 300 гривень. На конкурс було подано 22 поетичних твори і 1 збірка поезій та 27 прозових гумористичних творів від 43 учнів з двадцяти двох полтавських загальноосвітніх шкіл.

Нагородження юних майстрів слова та пера відбудеться 10 вересня. Місце проведення – Біла Альтанка. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Також, було визначено лауреатів щорічної міської премії імені В.Г. Короленка. Премія була заснована Полтавською міською радою у 2003 році, з нагоди 150-річчя від дня народження письменника-гуманіста. У цьому році це вже п’ятнадцята премія.

Премія є відзнакою, якою нагороджуються письменники, науковці, митці, юристи, працівники засобів масової інформації, громадсько-політичні діячі, представники творчої молоді за досягнення у короленкознавстві, успіхи у громадському та культурному житті міста, благодійну роботу, меценатство.

Премія присуджується у 5 номінаціях, дві перші з яких для учнів загальноосвітніх шкіл та студентської й творчої молоді, а три останні – для дорослих. Цьогоріч загальний призовий фонд премії становить 23 тисячі 800 гривень. Загалом на конкурс було подано 35 робіт.

Урочисте нагородження лауреатів премії імені В.Г.Короленка відбудеться 19 вересня у Літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка.