Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вирішують питання безоплатного харчування дітей пільгових категорій у школах

Сьогодні, під час засідання виконкому, обговорили питання харчування дітей пільгових категорій у закладах освіти.

Перший заступник начальника управління освіти Ірина Надіна повідомила, що у зв’язку з рішенням Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, було призупинено процедуру закупівлі послуги з організації шкільного гарячого харчування дітей. Через це виникли проблеми з організацією безоплатного харчування учнів в загальноосвітніх закладах міста. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Так, на період проведення нової процедури закупівель, призупинено дію пункту, який визначає перелік дітей пільгових категорій, що харчуються за кошти міського бюджету. Це учні 1-11(12) класів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, учні спеціалізованих шкіл №№ 39,40, а також учні 1-4 із малозабезпечених сімей та діти учасників антитерористичної операції.

Ірина Надіна зазначила, що у міському бюджеті закладені кошти в сумі близько 3,5 мільйонів гривень на харчування зазначених категорій учнів:

– У міському бюджеті закладені кошти для безоплатного харчування понад 2 тисяч дітей пільгових категорій. Нині ми робимо усе від нас залежне для того, аби відновити безоплатне харчування в загальноосвітніх закладах міста.

Заступник начальника управління освіти повідомила, що нині уже відправлені наміри про укладення договорів щодо організації харчування у 35 школах міста.

– Харчування пільгових категорій буде відновлено відразу після підписання договорів. У 18 з 35 закладів загальної освіти це відбудетсь вже протягом найближчих 8-10 днів, – зазначила Ірина Надіна.

Нагадаємо, вартість одноразового гарячого харчування в закладах загальної середньої освіти усіх типів комунальної власності складає 17 гривень за рахунок коштів міського бюджету.