Ви тут:
Відео Культура Полтавщина ТОП-новина 

У Полтаві відбудеться триденний Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно “КіноДок” (ВІДЕО)

З 14 по 16 вересня у Полтаві відбуватиметься ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно “КіноДок”. В рамках конкурсної програми у кінотеатрі “Wizoria Колос” транслюватимуть понад два десятки фільмів. Вхід безкоштовний.

“Кіно – це інструмент, який може найшвидше донести певну думку до особистості. Історію нашої країни і нації часто переписували. Звичайно, хотілося, щоб з нашої сучасності залишилися правдиві документи. Тому ми обрали саме документальне кіно про Україну та українців починаючи з 2014 року. Сподіваємося, що такі фільми допоможуть історикам написати правдиву історію. Цим фестивалем ми хочемо показати всьому світу хто такі українці та нагадати самим собі, що ми гідна нація”, – сказала засновник фестивалю Анна Левківська під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”.

У свою чергу медіа-директор фестивалю Марія Бойко зауважила, що до Полтави на фестиваль приїдуть не просто режисери, а “сучасні літописці, які зафіксують і покажуть світу всю красу Полтавщини”.

У рамках фестивалю, паралельно працюватиме Міжрегіональна виставка-турсалон  “Відпочивайте на Полтавщині”, містечко майстрів, запланований велопробіг, виставка авто, показовий турнір з бойових мистецтв та велика концертна програма. Всі три дні фестивалю на театральні площі у Полтаві звучатиме жива музика різного жанру та на будь-який смак. Також щодня просто неба транслюватимуть по одному фільму – учаснику конкурсу.

– “На фестивалі патріотичного кіно виступлять ті гурти, які регулярно відвідують зону ООС. Переконаний, що пісня – це та ж зброя. Як свідчить результат, війна сьогодні йде там, де не звучала українська патріотична пісня. Всі гурти, які виступатимуть для полтавського глядача, – це справжні бойові одиниці! Особливо важливо представити тих, хто всі ці 4 роки підтримує бойовий дух наших військових”, – наголосив лідер гурту TaRuta, музичний продюсер фестивалю Євген Романенко.

До речі, основні витрати щодо проведення фестивалю взяли на себе Полтавська обласна державна адміністрація та Полтавська обласна рада. Зокрема, з місцевого бюджету оплатили оренду залу кінотеатру “Wizoria Колос” для триденного показу фільмів. Тож для полтавців та гостей міста вхід буде вільний.

“Таку подію ще Полтава не бачила. У нас працює велика команда киян. Захід орієнтований у першу чергу на молодь. Тому сподіваємося побачити на фестивалі студентів та патріотичну юнь. Саме їм писати подальшу патріотичну історію нашої держави”,  – підсумувала директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Валентина Вождаєнко.

P.S. Якщо фестиваль “КіноДок” успішно пройде у Полтаві і його  відвідає багато людей, є ймовірність того, що він залишиться у нас та стане традиційним.