Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили питання профілактики булінгу та правопорушень серед дітей

У Полтаві відбулося засідання Координаційної ради в справах дітей при ОДА щодо попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, профілактики правопорушень серед дітей та захисту дітей від жорстокого поводження, у тому числі кіберзлочинів. У ньому взяли участь представники структурних підрозділів ОДА та громадських організацій, ГУ Національної поліції області.

Головуюча на засіданні начальник Служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації Інна Конончук розповіла про роботу Служби в поточному році. Зокрема, провели 1505 перевірок умов утримання і виховання дітей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

«На обліку служб у справах дітей в області перебували 615 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах із 547 сімей, з них — 24 дитини, над якими було скоєне насильство».

З метою подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин, в області запроваджено послугу патронату: у Диканському, Козельщинському, Решетилівському та Хорольському районах створено 4 патронатні сім’ї, де діти можуть перебувати до 3-х місяців.

Начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП у Полтавській області Ірина Карюк навела статистику скоєння правопорушень різними віковими групами дітей. Оскільки сучасні діти дуже активно користуються соцмережами, актуальною є тема негативних соцмереж, котрі впливають на свідомість підлітків.

«Ми звертаємося до педагогічних працівників, щоби проводили роз’яснювальну роботу, як не потрапити на гачок до людини, можливо психічно хворої, яка прагне контролювати чи залякує дитину. Якщо таке сталося, треба звернутися до правоохоронних органів, адміністрації школи або психолога, які допоможуть визначити, чи це реальна загроза, чи чийсь невдалий жарт».

Ще одне негативне явище — булінг (цькування), що часто виникає в дитячому колективі.
Присутні зазначали, що випадки з’ясування стосунків, цькування траплялися й раніше, але набули особливого поширення й розголосу із появою засобів відеофіксації, коли епізоди здійснення насилля записують і викладають в Інтернет.

Досить часто дитина, що стала жертвою булінгу чи насилля, не має довірливих стосунків із батьками й не може їм про це розповісти. У таких випадках можна скористатися послугами конфіденційної «дитячої» гарячої телефонної лінії, подзвонивши за номером 0–800- 500–225, де експерти допоможуть знайти вихід із ситуації.

Отримати підтримку молодь може й  у молодіжному центрі ГО «Світло надії», де можна змістовно провести дозвілля і відвідати інформаційні заняття. Фахівці громадської організації планують провести 25 інформаційних занять у школах міста щодо протидії булінгу та кібербулігну, а також тренінг для шкільних психологів і педагогів, як реагувати на ці явища.