Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство 

У Полтаві керівники та клієнти Центрів безоплатної правової допомоги розповідали про роботу системи БПД

У приміщенні ОКІА “Новини Полтавщини” відбулася прес-конференція на тему “Безоплатна правова допомога — поруч”. У ній взяли участь директори Регіонального, Першого і Другого полтавського міських центрів з надання безоплатної правової допомоги, керівники Машівського і Котелевського бюро БПД.

Два роки тому замість ліквідованих районних та міських управлінь юстиції по всій країні, в т.ч. у Полтаській області розпочали свою роботу Бюро безопланої правової допомоги.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правово допомоги в Полтавській області Олександр Черчатий зазначив, що за ці два роки система досягла позитивних результатів. Сьогодні окрім Регіонального центру та 4-х місцевих центрів (Кременчук, Лубни, Полтава і Полтавський район) бюро БПД бюро є в усіх районах області. У них працюють 150 штатних юристів і близько 200 адвокатів.

“Будь-хто незалежно від доходу може звернутися до наших бюро і місцевих центрів і отримати роз’яснення і консультації. Дві третини звернень припадає на первинну правову допомогу. Але коло клієнтів, які мають право на захист державних адвокатів, постійно розширюється. Це внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, віднедавна — особи, які потерпіли від домашнього насильства, діти, – також отримали право на захист державних адвокатів”.

Минулого року до центрів БПД звернулися близько 30 тисяч осіб. Майже 68% з них — малозабезпечені верстви населення, які не мають змоги звернутися до приватного адвоката.

“З усієї кількості справ, що розглядались в судах, і де інтереси клієнтів представляли наші штатні юристи – не менше 80% були виграшними та успішними”.

Полтавська область – одна з кращих і по наданню правової допомоги, і з наявності програм правової освіти.

Директорка Другого полтавського місцевого центру БПД Людмила Бубир розповіла про правоосвітіні заходи, якими намагаються охопити якомога більше категорій населення — від вихованців дошкільних та навчальних закладів і до пенсіонерів.

“Існують різні форми роботи. Консультації можна отримати в офісі, в телефонному режимі, в мобільних та дистанційних пунктах доступу. Skype-зв’язком можуть скористатися громадяни, які проживають у віддалених населених пунктах”.

В. о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання БВПД Світлана Чернова поінформувала, що Верховна рада удосконалила деякі засади надання безоплатної правової допомоги.

“Згідно зі змінами до статті 14 Закону “Про безоплатну правову допомогу”, безоплатна вторинна правова допомога окремим суб’єктам права надаватиметься не більше 6 разів протягом бюджетного року. Це є кроком задля уникнення зловживань з боку окремих громадян щодо отримання правової допомоги”.

Керівники Машівського та Котелевського бюро БПД Максим Дворовенко і Ольга Саєнко розповіли, з якими питаннями найчастіше звертаються громадяни. Так, часто звертаються люди, яким помилки в написанні імені чи прізвища заважають зареєструвати право приватної власносіт або набути спадок. Жертви сімейного насилля окрім правової допомоги отримують ще й психологічну підтримку.

Власною історією позитивного вирішення проблеми з оформленням спадщини поділився клієнт Котелевського бюро БПД Михайло Дорогобід.

“Через втрачені документи довелося звертатися в суд, до приватних адвокатів, але не вистачило коштів, і справу заморозили на 4 роки. І тільки у бюро БПД отримав первинну вторинну фахову правову допомогу”.

Отримати фахову правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до відповідних центрів у Полтавській області або до цілодобового кол-центру за номером 0-800-213-103.