Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах збирають кошти на виготовлення проекту нового храму і меморіального комплексу

За підтримки Полтавської та Лубенської спілки ветеранів АТО Лубенська міська рада надала місцевій релігійній громаді святителя Володимира УПЦ КП земельну ділянку в сквері Героїв Небесної Сотні розміром 220 м. кв. під будівництво храму на місці, де колись стояв бюст Кірова.

Церква названа в честь святителя Володимира Великого та буде центром меморіального комплексу в пам’ять всім захисникам України в різні періоди. На даний час розроблений ескізний проект та макет генплану будівництва храму, для якого вже виділена земельна ділянка у безкоштовне постійне користування. Також отримані висновки із геології та  геодезії і вже розпочато виготовлення будівельного технічного проекту, за який потрібно заплатити 60 тис. гривень.

Новостворена релігійна громада святителя Рівноапостольного Великого князя Володимира міста Лубни звертаємось до небайдужих з проханням надати нам посильну фінансову допомогу для виготовлення архітектурного проекту щоб розпочати будівництво Свято – Володимирського храму, розміром 12 х 16 м із цокольним приміщенням, в якому будуть викарбовані на стеллі над панахидним столом імена Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО в м. Лубни та району.

Зараз на місці майбутнього храму встановлено хрест, який освятив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Із того часу постійно проводяться різні заходи міського та районного рівня, які присвячуються як загиблим так і живим захисникам України.

“Колись центральний майдан ім. Кірова в Лубнах, що був перейменований у теперішній Володимирський майдан, прикрашала білокам’яна споруда Свято – Троїцького храму. Її було знищено на початку 1960-х років, коли прокотилася чергова хвиля боротьби із релігією. Поряд із місцем колишнього Свято-Троїцького храму ми хочемо відродити святиню та оберіг нашого міста”, – йдеться у зверненні.