Ви тут:
Політика Полтавщина Суспільство 

У Апеляційному суді Полтавщини розглядають справу Геннадія Кернеса

Cьогодні апеляційний суд Полтавської області розгляне скаргу Генпрокуратури України на закриття кримінального провадження стосовно мера Харкова Геннадія Кернеса і двох його охоронців Віталія Блинников і Євгена Сміцкого.

“Зали судових засідань апеляційного суду є невеликими за розмірами та не можуть вмістити великої кількості присутніх, а тому відповідно до частини 1 статті 328 Кримінального процесуального кодексу України кількість присутніх у залі судового засідання може бути обмежена головуючим у разі недостатності місць  у залі”, – йдеться у повідомленні на сайті суду.

Раніше суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов  закрив кримінальне провадження проти Кернеса та його охоронців «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі», бо прокурори пропустили сім останніх засідань без поважної причини.

“Сім останніх засідань, на яких повинні були відбутися дебати, прокурори пропустили без поважних причин. Суд розцінив це як відмову від обвинувачення та вирішив закрити справу”, – заявив Антонов.

Згодом суддя написав заявку про відставку з посади судді, мотивуючи своє рішення тиском на нього.

Розгляд справи міського голови Харкова у Полтаві тримав з 2015 року. За рік до цього невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня зявилася інформація про викрадення двох активістів Євромайдану — Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова.

Геннадій Адольфович Кернес (нар. 27 червня 1959, Харків) — український політичний діяч, міський голова Харкова (від 24 листопада 2010 року), до того в.о. міського голови (з 18-19 березня 2010 року), секретар Харківської міської ради (протягом 2002 і 2006–2010 рр.).

У понеділок, 28 квітня 2014 року на Геннадія Кернеса було скоєно замах. Близько 12:00 під час велопрогулянки йому нанесли кульове поранення. Станом на 1 травня, мер Харкова прийшов до тями у одній з ізраїльських клінік, куди його перевезли після нападу.. Міліція поки веде слідчі дії щодо пошуку замовників і виконавця замаху.

4 травня 2014 року, Кернес з’явився у інтернет-сервісі Instagram, де опублікував фото з лікарняної палати ізраїльської клініки «Рамбам», про що свідчить логотип на білизні, і подякував за підтримку.

Апеляційний суд Полтавської області — загальний суд апеляційної (другої) інстанції, розташований у місті Полтаві, юрисдикція якого поширюється на Полтавську область.

Суд здійснює правосуддя до початку роботи Полтавського апеляційного суду, що відбудеться з дня, визначеного у повідомленні голови нового суду в газеті «Голос України» відповідно до ч. 6 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»