Ви тут:
Полтавщина Споживач Суспільство ТОП-новина 

Ціни на проїзд у громадському транспорті Полтави – завищені, – ГУ Держпродспоживслужби області

До Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надійшло звернення споживача щодо неправомірного нарахування плати за проїзд певними перевізниками, що надають послуги з перевезення пасажирів громадським транспортом у Полтаві. На підставі даного звернення, фахівцями Управління розпочато проведення позапланових перевірок зазначених у зверненні суб’єктів господарювання, що надають відповідні послуги, повідомляє прес-служба відомства.

Так, відповідно до Ухвали Полтавського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2018 року по Справі №816/630/18 дію рішення Виконавчого комітету Полтавської міської ради від 28 груденя 2017 року № 273 “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава” та рішення Виконавчого комітету Полтавської міської ради від 28 грудня 2017 року № 274 “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом”, зупинено до прийняття судом рішення по суті у даній адміністративній справі. Дана ухвала набрала законної сили 19 квітня 2018 року. Інформацію взято з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 березня 2018 року Справа №816/630/18, роз’яснено ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2018 року про забезпечення адміністративного позову у справі №816/630/18 за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Полтавської міської ради про визнання та скасування рішень наступним чином:

вказаною ухвалою зупинено дію рішень Виконавчого комітету Полтавської міської ради № 273 від 28 грудня 2017 року Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава та № 274 від 28 грудня 2017 року Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом – в цілому. У тому числі зупинено їх дію і в частині втрати чинності рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради №91 від 21 травня 2015 року “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава”; рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради №92 від 21 травня 2015 року “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті – тролейбусі”. Відповідно на час дії заходів забезпечення адміністративного позову дія рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради №91 від 21 травня 2015 року “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава”; рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради №92 від 21 травня 2015 року “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті – тролейбусі” – є такою, що відновлена. Копію даної ухвали направити учасникам справи.

Дана ухвала набрала законної сили 19 квітня 2018 року

Інформацію взято з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради №91 від 21 травня 2015 року “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава” встановлено тариф на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті – автобусі, який працює у звичайному режимі руху, що здійснюється у м. Полтава суб’єктами господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми господарювання, у розмірі 4,00 (чотири) гривні за одну поїздку; рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради №92 від 21 травня 2015 року “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті – тролейбусі”, Комунальному підприємству “Полтаваелектроавтотранс” Полтавської міської ради встановлено тариф на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті – тролейбусі у розмірі 2,00 (двох)гривень за одну поїздку.

У зв’язку з вищевикладеним, серед перевірених перевізників встановлено, що при наданні послуг перевезення пасажирів у пасажирському транспорті Полтави та перевезення пасажирів у міському електричному транспорті – тролейбусі, споживачам надається недостовірна інформація про ціну (тариф).

А саме, перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті – автобусі здійснюється за ціною 5 грн в той час як згідно з чинним затвердженим тарифом ціна повинна становити 4 грн, а перевезення пасажирів у міському електричному транспорті – тролейбусі здійснюється за ціною 3 грн в той час як згідно з чинним затвердженим тарифом ціна повинна становити 2 грн.

Відповідним суб’єктам господарювання видано приписи про усунення порушення прав споживачів та приведення цін на проїзд у міському транспорті у відповідність до чинних рішень Виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Станом сьогодні відповідні перевірки продовжують та триває розгляд справ за матеріалами вже проведених перевірок.