Ви тут:
Суспільство Україна 

“Свічку пам’яті” за жертвами Голодомору запалили в Узбекистані, Казахстані та РФ

14 країн світу: Україна,Туреччина, Йорданія, Ірак, Пекін, Вірменія, Мозамбік, Австралія, Білорусь, Сенегал, Азербайджан та Казахстан — вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Цього тижня до них приєднались Узбекистан, Казахстан та РФ, повідомляють в УІНП.

Посольство України в Республіці Казахстан, українська громада Казахстану та казахстанські науковці долучились до Міжнародної акції, присвяченої 85-м роковинам Голодомору «Запали свічку пам’яті». В Українській греко-католицькій церкві Святого Йосифа в Астані відбувся молебень за загиблими під час Голодомору 1932-1933 років. Цього дня також відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника жертвам Голоду 1932-1933 років. У Культурно-інформаційному центрі Посольства України в Казахстані відбувся перегляд документального фільму про Голодомор 1932-1933 років. Після нього до учнів 47-ї школи Астани та окремих представників української громади Казахстану звернувся Надзвичайний та Повноважний Посол України в РК Іван Кулеба.

У своїй промові він підкреслив, що вже понад 20 країн світу визнали Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу та закликав Казахстан також вжити кроків на взаємне визнання Голодомору в Україні й Великого голоду в Казахстані геноцидом українського та казахського народів. Тематичні заходи в рамках Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» пройшли цього дня у Павлодарі та Караганді.

Згадати невинно вбитих голодом до Посольства України в Узбекистані сьогодні, 11 вересня, прийшли представники дипломатичного корпусу, члени української та кримськотатарської громади, співвітчизники, які працюють в Узбекистані.

«Жодне життя не повинно обриватись у такий жорстокий спосіб, тим більше, коли це життя дитини. Сьогодні пролунали імена 85 дітей із Житомирської області, як  пам’ять і попередження наступним поколінням про недопустимість повторення страшного злочину радянської влади» – йдеться у повідомленні Посольства.

Апостольський адміністратор у Республіці Узбекистан, єпископ Єжи Мацулевич провів молебень за померлими від Великого Голоду, а громада засвітила 85 свічок.

Пам’ять загиблих в часи Голодомору українців вшанували співробітники Посольства України в Російській Федерації, Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі, Консульства України в Новосибірську, представники Національного культурного центру України у Москві та організацій закордонних українців у РФ. У Москві присутні також ознайомилися з матеріалами фотовиставки «Страчені голодом», що розкривають трагічні сторінки Голодомору та послухали тематичний виступ експерта-історика.

Наступного дня, 13 вересня, до акції долучилися співробітники Консульства України в Єкатеринбурзі, які вшанували пам’ять загиблих, запаливши свічку пам’яті в приміщенні установи біля тематичного стенду. А в Храмі імені Святителя Миколая Чудотворця міста відбулася Панахида за померлими у роки Голодомору.