Ви тут:
Медицина Суспільство Цікавинки 

Супрун радить обійматися, щоб бути психічно здоровими

Виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що у світі простежується тенденція того, що люди бояться обійняти когось чи просто подати руку незнайомим та близьким людям. Про це вона написала на своїй сторінці у facebook.

“Сьогодні особистий простір став набувати особливого значення. Ми часто боїмося проявити свої почуття, наприклад, обійняти чи просто подати руку незнайомій людині та інколи навіть своїм близьким. Натомість науковці стверджують, що така тенденція в нашому соціальному житті може мати серйозні наслідки для психічного здоров‘я та самопочуття”, – пише вона.

Уляна Супрун пояснює, що заборона на фізичний дотик сильно впливає на відчуття соціальної залученості. Дослідження науковців підтверджує, що дотик чи обійми можуть зменшити відчуття виключення та покращити настрій, у деяких дослідженнях дотик може зменшити відчуття болю.

“Це відбувається завдяки тому, що в нашому тілі знаходиться безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику чи обіймів, сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску. Крім того, фізичний дотик має здатність впливати й на вивільнення гормону стресу – кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривожності”, – пояснила Супрун.

Вона радить за можливості проявляти свої почуття з допомогою дотиків.

“Це не означає, що потрібно почати обійматись та торкатись всіх навколо. Звісно, треба обов’язково поважати особистий простір інших або ж час від часу знаходити можливість побути наодинці з собою. Головне, щоб все відбувалося збалансовано”, – додала виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я.