Ви тут:
Культура Суспільство ТОП-новина Україна 

Сотні видавництв і тонни книг: у Львові стартував 25 Book Forum (ФОТО)

У Львові відсьогодні офіційно стартував 25-й Форум видавців. Цьогоріч він має назву – 25 Book Forum. Триватиме до 23 вересня включно.

На території Палацу Потоцьких сотні видавництв, автори з різних регіонів презентують власні видання. У Львівському палаці мистецтв на 3-х поверхах одночасно працюють як регіональні, так і всеукраїнські видання.

Як повідомила президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль на прес-брифінгу, у форумі беруть участь 260 видавництв, які привезли з собою 250 тонн книжок. На книжковий конкурс Book Forum Best Book Award подано 508 видань від 103 видавництв. Фокусною темою цьогорічного фестивалю є Ринок Свободи.

«Читаючи, ми стаємо вільними, навіть, перебуваючи в рамках тих структурних обмежень, які так чи інакше накладає на нас наше життя. Але читаючи, ми звільняємось, можемо ставати будь-ким і поводитись так, як ми того хочемо. Обмежень не існує. Але останнім часом в час пост правди, фекових новин складається враження, що різні цінності, і серед них свобода, є предметом торгівлі. Так було завжди. Тепер це дуже випукло. І є люди, які хочуть купити чиюсь свободу. Тому ми повинні пам’ятати, що свобода це вартісна річ», – закцентувала Олександра Коваль.

«Тішить, що в такий зовсім непростий час, коли на сході війна, коли агресор намагається показати, що наша країна є слабою, наш Форум є тим посередком, який вказує, що ми не тільки сильні військово, а й сильні духом, словом. Я бажаю нам всім знайти те слово, яке допоможе нам малювати дійсність», – прокоментувала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

«Я думаю, що в кожного з нас є своя історія, пов’язана з Форумом видавців. Пригадую, що я вчився неподалік на економічному факультеті Франка, то пам’ятаю, що пари плавно переміщувались на Форум. І коли вже зараз працюю в міській раді, не потрібно просто втікати на форум, а можна прийти і допомагати. Найважливіше, що форум став не тільки локацією, де презентують книжки і говорять про них, а й говорять про справжні сенси. Та тема, яка вибрана цьогоріч, є дуже важливою», – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

25 Book Forum підтримує Олега Сенцова і впродовж всього форуму учасники на одяг чіпляють наліпки з кількістю днів голодування режисера у російській в’язниці. Гостям пропонують долучитись до акції.

На форумі свої видавництва цьогоріч вже втретє презентує делегація з Полтавщини. Про це читайте згодом.