Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сьогодні у Полтаві стартує триденний фестиваль документального патріотичного кіно “КіноДок”

Сьогодні, 14 вересня, о 18:00 на Театральні площі у Полтаві відкривається ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно “КіноДок”. Урочисто фестиваль відкриє військовий оркестр. Також запланована акція на підтримку Олега Сенцова.

З нагоди відкриття фестивалю “КіноДок” в ОКІА “Новини Полтавщини” відбулася прес-конференція з організаторами та членами журі конкурсу.

 

“Дуже важливо, що на фестиваль до Полтави приїдуть режисери-документалісти. Саме вони є сучасними літописцями, які бачать Україну такою, якою вона є насправді”, – зауважила медіа-директор фестивалю Марія Бойко.

Голова журі, голова Національної спілки кінематографістів України, кінокритик, сценарист, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка Сергій Трамбач зауважив, що в сучасному світі наразі відбувається велика кількість фестивалів. Очевидно, наголосив він, такі заходи потрібні і на них є попит.

“З прокатом документального кіно наразі є проблеми. Тож подібні фестивалі – це спосіб подивитися, навести фокус на певні явища, зрозуміти тенденції в кінематографі. До того ж це ще й спосіб спілкування з глядачами”, – сказав Сергій Трамбач. Він також додав, що було б добре, якби саме у Полтаві КіноДок “отримав прописку і отаборився”.

Голова комісії з відбору фільмів до конкурсної програми Володимир Войтенко додав, що останні роки в Україні фестивалі стали однією з форм прокату фільмів.

“Документальні фільми – це кіно, яке дихає часом, у якому ми живемо. При висуненні фільмів на  конкурс, ми враховували хронометраж та час, коли знімалося відео. Важливою умовою було те, щоб кіно було відзняте починаючи з 2014 року. Ми звертали увагу й на ті фільми, які нам не надсилали, але вони є цінними та знаковими”, – сказав Володимир Войтенко.  

Член журі, український кінорежисер, сценарист, актор, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка Михайло Іллєнко наголосив, що наразі головним завданням кіно є створення спільного міфу – національної ідеї.

“З 1991 року і до початку 2000-их ми фактично втратили зв’язок з глядачем. Сьогодні ж  поступово налагоджуємо його. Для об’єднання нам потрібні коди, паролі, спільний міф. Саме це працюватиме на солідарність. Саме це є головним завданням сучасного документального кіно “, – зауважив Михайло Іллєнко.

З цього приводу український режисер-документаліст, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки кінематографістів України, лауреат премії імені Я. Галана, Державної премії України імені Т.Г. Шевченка, лауреат Літературної премії імені Михайла Чабанівського Валентин Сперкач додав, що у даному випадку слово “міф” – це не вигадка, а “концентрована правда”.

А одним із завдань фестивалю “КіноДок”, на його думку, є відкриття нових імен.

“Ми чекаємо на нові обличчя. Особисто я хочу бачити в українському кіно нових людей, нові імена”, – сказав Валентин Сперкач.

Нагадаємо, в рамках конкурсної програми у полтавському кінотеатрі “Wizoria Колос” протягом суботи та неділі (15 і 16 вересня) транслюватимуть понад два десятки фільмів.  Основні витрати щодо проведення фестивалю взяли на себе Полтавська обласна державна адміністрація та Полтавська обласна рада. Зокрема, з місцевого бюджету оплатили оренду залу кінотеатру “Wizoria Колос” для показу фільмів. Тож для полтавців та гостей міста вхід буде вільний.