Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

«SMS–маяк» – один з електронних сервісів Міністерства юстиції України, – Дар`я Бриндак

Верховною радою України 06.10.2016 прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» № 1666-VIII, так званий «антирейдерський закон», головною метою якого є ліквідація рейдерських схем та посилення захисту права власності.

Наступним кроком у боротьбі з можливим рейдерством стало прийняття Кабінетом Міністрів України розпорядження «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо інформування у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 26.10.2016 № 789-р.

Для реалізації вищезазначеного інформування Міністерством юстиції України запущено сервіс під назвою  «SMS–маяк».

«SMS-маяк» – це можливість відслідковувати статус будь – яких об’єктів нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

Щоб скористатися новим сервісом Міністерства юстиції України власникам нерухомого майна необхідно:

1)    отримати реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна після проведення державної реєстрації прав;

2)    перевірити наявність реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна в Державному реєстрі прав;

3)    поставити майно на контроль.

Сервіс надається фізичним і юридичним особам спільно з Державним підприємством «Національні інформаційна системи» Міністерства юстиції України, яке є технічним адміністратором Державного реєстру прав.

Відповідна послуга надається на платній основі. Вартість сервісу за інформування про зміну статусу нерухомості становить 30 грн на місяць  за один об’єкт нерухомого майна, а вартість сервісу за інформування про початок та хід реєстраційної процедури становить 300 грн на місяць за один об’єкт нерухомого майна.

Після проведення вищезазначених дій власник нерухомого майна зможе дізнатися про всі зміни в Державному реєстрі прав через SMS–повідомлення на телефон, у вигляді повідомлення на електронну пошту, а також в особистому кабінеті користувача програми «SMS–маяк» за посиланням https://online.minjust.gov.ua/sms/.

Таким чином, сервіс «SMS–маяк» має на меті сприяти захисту прав власності, шляхом надання власнику об’єкта нерухомого майна можливості своєчасно звернутися до відповідних органів за захистом своїх прав.

В. о. начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар`я Бриндак