Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Школи зобов’яжуть використовувати електронні реєстри для зарахування дітей у 1 клас

Міністерство освіти і науки лише рекомендує, а не зобов’язує школи використовувати електронні реєстри замість жеребкування для розподілу вільних місць у 1 класах, пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що якщо місцева влада не захоче впроваджувати електронну чергу, то зможе використовувати жеребкування. За словами міністерки, це зумовлено тим, що таке нововведення місцева влада має профінансувати сама.

“Якщо ми висуваємо якісь вимоги, то ми й повинні давати їм якусь підтримку на створення таких реєстрів, а зараз це неможливо”, – додала Гриневич.

Автоматизувати жеребкування за допомогою е-реєстрів планують наступного року. Водночас, збережеться принцип територіальної доступності. Тобто діти, які проживають на території обслуговування школи, гарантовано отримають в ній місце.

Окрім того, Гриневич переконана, що е-реєстри не потрібні для населених пунктів, в яких є лише одна школа. Проте таким великим містам, як Київ, Харків чи Львів, вважає вона, такі реєстри необхідні.