Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Щоб отримати земельний пай, жителям села Базилівщина пропонують об’єднатися в ОТГ

Сьогодні мешканці с. Базилівщина Машівського району провели збори громади, на які запросили голову та депутатів Полтавської обласної ради. Найболючішим питанням для людей є відсутність земельного паю.

Наразі 4,5 тис. га землі, які знаходяться на території населеного пункту, користується підсобне господарство Управління з переробки газу та газового конденсату НАК “Нафтогаз України” ДК “Укргазвидобування”  – “Світанок”.

“Керівництво ДК “Укргазвидобування” не хоче або не може передавати землі, які колись належали господарству “Світанок”. Вони не розпайовують ділянки людям, які свого часу працювали на  цьому підприємстві, відповідно до рішень Кабінету Міністрів та інших правових документів. Законодавчо ми не можемо впливати на діяльність цього підприємства”, – сказав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Таким чином, близько 400 людей, які свого часу працювали у господарстві “Світанок”, залишилися без землі.

Як варіант позитивного вирішення даного питання для місцевих  мешканців Олександр Біленький запропонував створити об’єднану територіальну громаду.  

“Ми запропонували людям створити ОТГ. Відповідно до чинного законодавства, земля, яка буде знаходитися в межах населеного пункту та в межах громади, перейде на баланс об’єднаної територіальної громади. Це єдиний варіант вирішення даної проблеми”, – додав Олександр Біленький.

До речі, середній пай у Машівському районі становить 5 га. З ділянки такого розміру кожен селянин отримує близько 30 тис. грн на рік орендної плати.