Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Позиція голів фракцій Полтавської міської ради перед позачерговою сесією

Зараз відбувається друге пленарне засідання позачергової сімнадцятої сесії Полтавської міськради. Головне питання, яке розглядатиметься — зняття з посади Полтавського міського голови Олександра Мамая.

Депутати Полтавської міськради скликали друге пленарне засідання позачергової сімнадцятої сесії. Серед ініціаторів фракцій «БПП «Солідарність», «СДП», «Рідне місто», «Самопоміч». Братимуть участь у сесії і депутати від «Свободи».

Депутати від різних політичних сил мають спільну позицію щодо конструктивного розвитку міста. А от міський голова на погоджувальній раді, яку сам і скликав, не зміг дійти з ними консенсусу.

– Мене дивує ситуація, коли у міського голови немає жодного порозуміння з депутатами. Так само, як і з громадою. У нас найбільша фракція у міськраді і виборці не раз і не два зверталися до нас з критикою Олександра Федоровича. Тому сьогодні ми дамо оцінку його діяльності. Депутати готові брати на себе відповідальність і вирішувати нагальні питання життєдіяльності міста, а їх накопилося багато, — розповів голова фракції БПП «Солідарність» у Полтавській міськраді Андрій Матковський.

На думку голови фракції «СДП» Олександра Шамоти, зараз у місті не вирішуються життєво необхідні питання. А міський голова системно не займається своєю роботою:

– Бачимо відсутність керівництва міста, немає секретаря та профільних заступників. Полтава не готується до зими. Міська влада не вирішує проблему з харчуванням дітей. Ігнорується рішення судів щодо ремонту доріг, вартості проїзду. За все це відповідає міський голова. Тому він має нести персональну відповідальність за те, що відбувається зараз у нашому місті.

Одна із проблем, на якій наголошують депутати — це ремонт відрізку траси Київ — Харків у межах Полтави. Ця дорога вже довгий час перебуває у жахливому стані. Але Олександр Мамай продовжу відхрещуватися від проблеми.

– Міський голова протягом семи років розповідав, що відрізок траси Київ- Харків не на балансі міста. Ці вулиці повинні були утримуватись в першу чергу. Він цього не робив і відхрещувався. У ОДА нам пішли на зустріч, запропонували співфінансування на середньо-поточний ремонт з повною заміною асфальтного покриття. Все що треба було від Мамая це просто підписати лист на згоду виділення кошторисної документації. Він цього теж не зробив, — розповів депутат міської ради Дмитро Сенчакович.

Підтримують колег і у фракції «Рідного Міста». За словами її очільниці Світлани Нестулі, у місті давно мав би бути бюджет розвитку, а не бюджет проїдання.

Депутати мають зібрати дві третини голосів, щоб зняти Олександра Мамая з посади. За словами голови фракції «Свобода» Юліана Матвійчука, депутати від цієї політичної сили теж підтримають рішення про відставку.