Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад 10 тисяч полтавців відвідали цьогорічний фестиваль «Майстерня міста» (ФОТО)

У Полтаві з 20 по 23 вересня, у рамках відзначення Дня міста, відбувся фестиваль «Майстерня міста». З цей час його відвідало понад 10 тисяч осіб.

Урбан-фест про місто та його суспільство організований Полтавською міською радою, комунальною організацією «Інститут розвитку міста» та громадськими організаціями Полтави в рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Інтегрований розвиток міст в Україні». Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Протягом чотирьох днів програма фестивалю була насиченою та включила в себе понад 55 різноманітних заходів. Цьогоріч локації фестивалю ще більш розширили: мікрорайони міста – Малобудищанський, Яківці, Левада, Вороніно та Вакуленці – провели свято дворів та місцевої громади, де активні мешканці обговорювали плани майбутнього розвитку своїх мікрорайонів.

Під час проведення фесту учасники долучалися до обговорення питань візуальної культури міського середовища, брали активну участь у майстер-класах, флеш-мобах, квестах, семінарах-дискусіях на різні теми. Так, зокрема у дискусії на тему «Поводження з безпритульними тваринами» взяло участь близько 50 містян. З чого можна зробити висновок, що полтавців хвилює розв’язання даного питання у місті.

Окрім цього, родзинкою цьогорічного урбан-фесту стали екскурсія містом на тролейбусі «Полтава 2030», в якій зареєструвались близько 100 осіб, а також велоекскурсія визначними місцями Полтави.

Невід’ємною частиною програми є і заходи для людей з інвалідністю. Зокрема, відбувся майстер-клас «Вивчати жестову мову – це круто», який відвідали як молодь, так і люди старшого віку, як студенти навчальних закладів профільних спеціальностей, так і прості полтавці.

«Майстерня міста» – це і своєрідний інструмент взаємодії влади та громади, обміну думками. Тому, у рамках фестивалю відбулось публічне обговорення партиципаторного бюджетування – «Бюджет участі як інструмент комунікації місцевої влади і громади», на якому всі бажаючі мали змогу задати питання про проекти-переможці безпосередньо їх авторам.

Насичена та цікава програма була представлена й для наймолодших полтавців. Різноманітні вікторини, майстер-класи, ігри, воркшопи чекали на підростаюче покоління. А кожен день фестиваль закінчувався розважальною програмою та концертом.