Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Полтавська кіберполіція викрила хакера у створенні вірусних програм

Розроблене зловмисником шкідливе програмне забезпечення використовувалося для викрадення персональних даних власників уражених комп’ютерів, а також прихованого майнінгу. Таким чином було інфіковано більше 2,5 тисяч комп’ютерів.

Працівники Полтавського відділу Департаменту кіберполіції України спільно з детективами слідчого управління поліції у Полтавській області, під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області, викрили 32-річного чоловіка у створенні та розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення. Про це повідомили у ГУ НП у Полтавській області.

Зловмисник створював шкідливе програмне забезпечення, яке призначалося для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів. Отримавши доступ до враженого комп’ютера, зловмисник отримував усі відомості про збережені у баузері логіни, паролі, дані банківських карт, дані про гаманці криптовалют та файли з робочих столів.

Загальна кількість інфікованих комп’ютерів становить понад 2,5 тисячі.

За місцем проживання зловмисника поліцейські провели санкціонований обшук. Відтак, з місця вилучено мобільний телефон та комп’ютерну техніку. Під час її попереднього огляду, спеціалісти з кіберполіції виявили на комп’ютері чоловіка розроблене ним шкідливе програмне забезпечення.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження провадження за ст.361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України та ч.2 ст. 361 (Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж). Зловмисника затримано в порядку статті 208 КПК України. Вирішується питання щодо оголошення йому про підозру.