Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина – єдина область в Україні, в якій проводяться телемедичні консультації за 27 спеціальностями

Сьогодні в приміщенні Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф представникам районів та ОТГ області розповіли про сучасні телемедичні технології в рамках стратегії розвитку медичної допомоги в сільській місцевості в умовах реформування.

На початку зустрічі директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак показав автомобіль екстреної медичної допомоги, який відповідає сучасним вимогам.

“З телемедичних технологій в них є УЗД-апарат та кардіограф. А лікарі екстреної медичної допомоги навчаються працювати з УЗД-апаратами”, – зауважив Віктор Лисак.

Розповів він і про перебіг реформування медицини в області.

“В медицині йдуть зміни, а “зміни” — це збільшення фінансування. З’являється можливість придбати сучасні обстежуючі апарати та зробити медицину доступнішою у сільській місцевості”, – додав Лисак.

Начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначов розповів учасникам семінару про стан розвитку телемедичних, телеметричних технологій в медицині області та перспективи їх впровадження в наданні медичної допомоги жителям сільської місцевості.

“Полтавщина — це єдина область в Україні, яка може надавати телемедичні консультації за 27 спеціальностями всій області”, – наголосив Володимир Мохначов.

Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф найбільший медичний заклад в області. Він має 4 станції (Полтава, Миргород, Лубни, Кременчук) та підстанції (в кожному районі).

“На 4 госпітальні округи області повинно бути 8 — 9 лікарень інтенсивного лікування, в яких цілодобово надаватимуть допомогу, а автомобілі екстреної медичної невідкладної допомоги доставлятимуть хворих саме в такі лікарні, а не в районну чи найближчу”, – додав Мохначов.

Віктор Петрович наголосив, що в усіх лікарнях відділення невідкладних станів необхідно привести до ладу.

“Телемедицина необхідна для забезпечення надання медичної допомоги пацієнту, коли відстань є критичним чинником її надання та сприяння підвищенню якості допомоги та оптимізації процесів організації особливо в сільській місцевості. У нас є можливість передавати кардіограми до центру в Полтаву”, – сказала директор комунального некомерційного підприємства ЦПМСД Пришибської сільської ради Валентина Носенко.

Також представників районів та ОТГ області ознайомили з роботою центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, показали дистанційне УЗД-обстеження. А в навчально-тренувальному відділі їм розповіли про кращі практики надання домедичної допомоги у країнах ЄС.