Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Під час осіннього призову на військову службу з Полтавщини має піти 686 юнаків

Починаючи з 1 жовтня з Полтавського обласного збірного пункту до військ направлять  686 призовників. З них в елітних військах Збройних Сил України служитимуть 376 осіб, у Національній гвардії України – 230 осіб, 55 у Державній прикордонній службі та 35 у Державній службі спеціального транспорту.

Про це повідомили у Полтавському обласному військовому комісаріаті під час розширених інструкторсько-методичних зборів з членами обласної призовної комісії.

Також у військкоматі розповіли, що перед направлення до військових частин призовники пройдуть навчання на полігонах і навчальних центрах ЗСУ. Протягом 12-ти чи 18-ти місяців основним їхнім завданням буде навчитися володіти зброєю та технікою. Також у військкоматі запевнили, що в зону проведення ООС призовників не направлятимуть.

Як зазначив військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату Дмитро Губський, згідно з наказом Президента України осінній призов 2018 продовжили на 1 місяць. Він буде тривати з жовтня по грудень. Призову на строкову військову службу підлягають чоловіки віком 20-27 років.

“Наразі у області працівники військкоматів проводять організаційну роботу та вручають повістки призовникам. Хочу зауважити, що у армії і інших державних військових формуваннях наявні всі умови для нормального проходження служби: добре харчування, матеріальне забезпечення та інше. За солдатом строкової служби зберігається його робоче місце та заробітна плата. Строковиків не направляють для проходження служби у зону бойових дій. Вони мають всі соціальні гарантії”, – сказав Дмитро Губський.

Проте, зауважив він, далеко не всі юнаки, які отримали повістку, з’являються на призовні комісії. Найбільша кількість громадян, які не прийшли у військкомати, у Полтаві (1900 осіб), Кременчуці (607 осіб), Лубнах та Лубенському районі (1037 осіб), Миргороді та Миргородському районі (464 осіб), Полтавському районі (496 осіб).

У свою чергу заступник голови обласної призовної комісії, заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь сказав, що призов на строкову службу є показником національно-патріотичних настроїв в тому чи іншому регіоні та наголосив на необхідності кожного чоловіка, якому дозволяє здоров’я, відслужити.

“У Конституції чітко записано, що ми повинні захищати цілісність нашої держави. Кожен громадянин, який має відповідний стан здоров’я, повинен відслужити. Чому це не завжди так? Тому, що йде викривлення інформації, її пересмикування відносно того як проходить служба у тій чи іншій частині. На сьогоднішній день умови для військової служби хороші, тому молодь повинна служити у збройних силах. Захист нашої вітчизни є святим обов’язком”, – зазначив Микола Білокінь.

Обласна призовна комісія ухвалила рішення посилити роз’яснювальну та інформаційну роботу серед призовників щодо престижності військової служби. Наприкінці наради, військовим комісарам – учасникам бойових дій, вручили нагрудні знаки “Учасник АТО”.