Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Оздоровлення та проблеми: у Полтаві стартувала конференція по кінному спорту (ФОТО)

Протягом трьох днів на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка обговорюватимуть перспективи та проблеми іпотерапії в Україні, а також проведуть практичну частину.

Головною темою зустрічі організатори обрали проблеми методу лікування дітей та дорослих, заснованих на взаємодії людини зі спеціально навченим конем.

“Та наука, яка не існує без практики, і та практика, яка не існує без науки, є мертвою. Наукові дослідження потужної когорти викладачів спеціальної освіти та соціальної роботи зараз коригуються з практичними напрацюваннями фахівців, які компетентні у терапевтичній сфері”, – зазначила у своїй доповіді декан психолого-педагогічного факультету ПНПУ Наталія Сулаєва.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У перший день запланована теоретична частина, а вже у вівторок, 25 вересня, у селі Кованьківка Полтавського району проведуть дистанційні кінні забіги для дітей з особливими потребами у супроводі ескорту.

“Іпотерапія — дуже складне поняття, тому що ми стоїмо на стику медицини, реабілітації, педагогіки та психології. В Україні вона має бути професіональною. Коли батьки приходять з дітьми на заняття, то я їм постійно говорю, щоб вони задавали запитання, яку саме освіту має інструктор”, – зазначила інструкторка з лікувально-верхової їзди, членкиня Німецького Кураторіуму з терапевтичної верхової їзди Олександра Хандогіна.

Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» — кінь) — метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.

Про сприятливий вплив верхової їзди на хворих і поранених свідчать ще записи у працях античних медиків і лікарів Середньовіччя.