Ви тут:
Суспільство Україна 

Навчання “Rapid Trident — 2018” тривають: наступне завдання відбити ворожий наступ (ФОТО)

В рамках українсько-американських командно-штабних навчань із залученням військ “Репід Трайдент — 2018” (“Rapid Trident — 2018”) відбулась польова фаза. Як повідомляє Об’єднаний прес-центр навчань, за легендою маневрів після неочікуваного порушення кордонів умовний ворог просунувся вглиб нашої території і закріпився на вигідному плацдармі, інформує прес-служба Міноборони.

Завдання на звільнення нашої території було поставлено батальйонній тактичній групі однієї з механізованих бригад Збройних Сил України. Перед плануванням завдання була здійснена авіарозвідка захопленої території для виявлення всіх основних пунктів зосередження противника. У тил бойових позицій противника було десантовано розвідгрупу з висоти близько 1,5 тис. метрів.

Одночасно з початком дій розвідників артилерія, яка була придана батальйонній тактичній групі, нанесла потужного удару по складам та тиловим комунікаціям ворога. Відразу після цього командир батальйону дав команду на рух механізованих колон. Проте, ворог неочікувано застосував свої приховані резерви. Щоб подолати його опір та розчистити шлях до дороги, яка б дозволила контролювати дамбу, командир батальйону викликав авіацію. Також, на підсилення штурму дамби, піхотинцям на допомогу прийшли танки Т-64БВ.

Під час штурму танкісти використали тактику ведення вогню, яку вони відпрацювали під час ведення бойових дій на сході України. Ефективність вогню та злагодженість дій підрозділів дозволила просунутись вглиб ворожої оборони. Одну з наших БМП було умовно підбито, а один військовослужбовець умовно зазнав важкого поранення. Парамедики надали першу допомогу, але життя бійця все ж залишалось під загрозою, тому було викликано медичний гелікоптер. Евакуацію важкопораненого було вирішено здійснити за допомогою вертолітного бортового обладнання “Адаптер М-1”. Така система медевака є більш швидкою і застосовується у Збройних Силах України вже кілька років. Завершився бій захопленням в полон командира ворожих окупаційних військ та повним знищенням умовного ворога.

“Ця фаза навчань була під проводом України. Всі навички та уміння, за якими ми спостерігали, є своєрідним еталоном. Власне саме так мають діяти всі сучасні армій світу під час захисту своєї країни, — оцінив дії українських військовослужбовців співкерівник навчань полковник Збройних сил США Тім Клівленд. — Україні є чим пишатись. Ваші збройні сили надзвичайно підготовлені”.

Співкерівник навчання від України генерал-майор Едуард Москальов результатами дій підлеглих задоволений. Він наголосив, що здобутий досвід буде використаний безпосередньо на сході України.

“Військовослужбовці стають більш впевнені на полі бою, зокрема через навчання із залученням системи «Майлз», яка імітує ураження військової техніки противника та його живої сили”, — зазначив він.

Кожне навчання має свої особливості. На відміну від попередніх років, де відпрацьовувались питання збройних конфліктів та стабілізації ситуації в регіоні, цього року відпрацьовується сценарій відбиття силами багатонаціональної дивізії повномасштабної збройної агресії з боку збройних сил умовної держави.