Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацбанк вводить в обіг оновлену банкноту номіналом у 20 гривень

Нові банкноти номіналом 20 гривень будуть уведені в обіг 25 вересня 2018 року.

Як повідомили у прес-службі НБУ, банкноти зразка 2003 та 2018 років перебуватимуть в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на нові.

Новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003 року. Поступово в обігу ставатиме більше нових 20-гривневих банкнот через заміну зношених.

За дизайном вона наслідує оновлені банкноти номіналом 100 та 500 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 20 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2003 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Івана Франка, а на зворотному боці – зображення будівлі Львівського оперного театру. Портрет Івана Франка переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 69х130 мм. Кольорова гама та ж сама.

Дізнатися про її особливості та елементи захисту, отримати відповіді на актуальні запитання про нову банкноту можна на сторінці спеціального інформаційного порталу, що підготував Національний банк: https://20uah.bank.gov.ua/

Національний банк прагне підвищувати надійність українських банкнот. Згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. Система захисту банкнот має високий рівень і співвідноситься з рівнями систем захисту провідних валют світу. При цьому, кількість вилучених підробок національної валюти стабільно низький. Наприклад, у 2017 році з обігу вилучено

Захист нової банкноти 20 гривень у порівнянні з банкнотою зразка 2003 року удосконалено. Зокрема, покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Заміщення зношених банкнот новими – це процес, що відбувається постійно. Загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Національний банк щороку вилучає майже 800 млн штук банкнот усіх номіналів, майже половину з яких становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 20 гривень.

Протягом 2017 року Національний банк утилізував непридатних до обігу 72 млн штук банкнот номіналом 20 гривень на суму майже 1,5 млрд гривень. Це – майже 10% від загальної кількості вилучених з обігу зношених банкнот.

Станом на 01.07.2018 кількість банкнот номіналом 20 гривень в обігу становила майже 127 млн штук (близько 4,4% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу).